(© Kadr z filmu/YouTube)

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Anthropoid". To historia operacji, która doprowadziła do likwidacji protektora Czech i Moraw SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha. Na ekranie zobaczymy polskiego aktora, Marcina Dorocińskiego.

Zamach na SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha został przeprowadzony 27 maja 1942 roku. Heydrich był nie tylko najwyższym urzędnikiem III Rzeszy na terenie Czech i Moraw. Zasłynął jako współtwórca aparatu bezpieczeństwa hitlerowskich Niemiec, a także szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy.

Film "Anthropoid" wyreżyserował Sean Ellis. Josef Gabcík zagrał Cillian Murphy, a Jana Kubisa Jamie Dornan. To ci dwaj Czesi byli głównymi wykonawcami akcji. Marcina Dorocińskiego zobaczymy w roli Ladislava Vanka, członka ruchu oporu, który ostatecznie został złamany przez Gestapo. W czesko-francusko-brytyjskim obrazie wystąpi też znany m.in. z filmu "Szpieg" Toby Jones.

Premierę filmu "Anthropoid" zaplanowano na sierpień.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!