Agnieszka Holland Agnieszka Holland

Agnieszka Holland (© Wikipedia Commons)

Przed kilku dniami media obiegła informacja na temat rzekomej nowej produkcji Agnieszki Holland, będącej ekranizacją książki Moniki Jaruzelskiej "Towarzyszka panienka". Reżyserka zdecydowanie zapewnia, że informacja jest fałszywa.

Informacje, jakie obiegły serwisy internetowe, iż Agnieszka Holland postanowiła nakręcić adaptację książki Moniki Jaruzelskiej Towarzyszka panienka, a więc filmu o rodzinie Jaruzelskich z Bogusławem Lindą w roli głównej, okazują się fałszywe. Źródłem informacji było pismo "Na żywo", po czym wieść podały m.in. dziennik.pl, wp.pl, "Rzeczpospolita" oraz wiadomosci24.pl.

Agnieszka Holland zdecydowanie dementuje wszystkie informacje dotyczące tej rzekomej produkcji. Zaprzecza jakoby miała interesować się nakręceniem filmu na podstawie "Towarzyszki panienki", wspomnień Moniki Jaruzelskiej, córki gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Reżyserka w liście do "Rzeczpospolitej" cytowanym przez Gazetę.pl. napisała: "Pragnę zawiadomić, że informacja o rzekomym przygotowywaniu przeze mnie filmu o generale Jaruzelskim jest całkowicie nieprawdziwa. Nie ma takiego faktu, co naprawdę nietrudno było zweryfikować".

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!