Wyspy Kanaryjskie to archipelag siedmiu górzystych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim Wyspy Kanaryjskie to archipelag siedmiu górzystych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim

Wyspy Kanaryjskie to archipelag siedmiu górzystych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim.

Nieczynne lotniska, brak prądu i zamknięte szkoły to utrudnienia z jakimi zmagają się turyści i mieszkańcy Wysp Kanaryjskich. Wszystko z powodów huraganowego wiatru, którego prędkość dochodzi do 130 km/h.

Na morzu otaczającym archipelag Wysp Kanaryjskich wiało dziś z siłą 7 st. w skali Beauforta. Fale miały nawet 5 metrów wysokości. W tej sytuacji władze wprowadziły stan wyjątkowy. Odwołane zostały zajęcia w szkołach na Lanzarote i Fuertewenturze. Duże utrudnienia czekają turystów, którzy będą chcieli opuścić Kanary. Od niedzieli nie odleciało 50 samolotów, a lotnisko na wyspie La Palma zostało zamknięte. W wielu miejscach nie ma prądu.

Władze Wysp za pośrednictwem mediów apelują do mieszkańców i turystów, aby do wtorku powstrzymali się od podróży samochodowych. Ostrzegają przed wybieraniem się w wyżej położone tereny wysp La Palma, Teneryfa i Gran Canaria. Tam podmuchy wiatru mogą być niebezpieczne dla pojazdów.

Jak podaje TVN Meteo, huragany szaleją także w wielu rejonach kontynentalnej Hiszpanii, od Malagi po Zatokę Biskajską. Stacje meteorologiczne przestrzegały przed silnym sztormem z falami osiągającymi ponad 5 metrów wysokości.Wyspy Kanaryjskie to archipelag siedmiu górzystych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki, zaliczanych do Makaronezji. Wyspy te należą do Hiszpanii i są popularnym miejscem odpoczynku dla wielu turystów.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!