Rajd, zdaniem organizatorów, pozwoli uczestnikom uzmysłowić trud jaki nasi przodkowie włożyli w to abyśmy mogli cieszyć się naszą wolną Ojczyzną. Oddajmy w ten sposób hołd bohaterom powstania styczniowego.

- 22 stycznia br., w godzinach wieczornych wyruszymy z Łukowa i z Wiśniewa - precyzuje Robert Wysokiński. - Dotrzemy do granic województwa lubelskiego i mazowieckiego pod "dęby wolności". Następnie, już wspólnie, udamy się pod pomnik ks. Stanisława Brzóski, aby tam w 153. rocznicę Powstania Styczniowego złożyć hołd powstańcom, którzy walczyli o dumę, honor i niepodległość Rzeczypospolitej. Rajd zakończymy ogniskiem w leśnictwie Dąbrówka.

Zapisy /tylko osoby pełnoletnie/: trasa nr 1 - Łuków, w dniu 14 stycznia 2016 r. w godz. 18-19, sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Osoby odpowiedzialne: Sławomir Smolak i Robert Wysokiński

trasa nr 2 - Wiśniew, w dniach 11-14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury, w godz. 10-14. Osoba odpowiedzialna: Robert Pierog - gminny animator sportu.

Istnieje także możliwość zgłoszenia się drogą elektroniczną. Należy wówczas uzupełnione oraz podpisane skany zgłoszenia i oświadczenia przesłać na adres e-mail: lukowianin@wp.pl oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości 15 zł na konto bankowe Łukowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Bank Spółdzielczy w Łukowie Nr 90 9204 0001 0019 1678 2000 0010. Przelew musi zostać zaksięgowany na koncie bankowym organizatora nie później niż w piątek 15 stycznia 2016r.

Zgłoszenia należy dostarczyć w dniu rozpoczęcia rajdu. Biuro czynne będzie od godz. 18.30 : Łuków (pomnik powstańców styczniowych przed kolegiatą łukowską), Wiśniew (pomnik Niepodległościowy przed Urzędem Gminy Wiśniew).

Uczestnicy otrzymają ciepły posiłek oraz medal pamiątkowy.

Organizatorzy: Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju (www.lukow.org.pl), Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne ORLIK (www.facebook.com/tphorlik), gmina Łuków i gmina Wiśniew oraz Nadleśnictwo Łuków.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!