(© materiały prasowe)

"Ida" Pawła Pawlikowskiego zdobyła nominację do francuskich Cezarów, przyznawanych przez Akademię Sztuki i Techniki Filmowej.

Walczący o Oscara film "Ida" zdobył kolejną nominację. Tym razem do Cezarów, nagród filmowych uważanych za francuski odpowiednik Oscara.

Film Pawła Pawlikowskiego zdobył nominację w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. W tej samej kategorii znalazły się takie filmy jak m.in. "Grand Budapest Hotel" Wesa Andersona i "Boyhood" Richarda Linklatera. Gala wręczenia nagrody odbędzie się 20 lutego.

Wciąż jeszcze "Ida" ma szansę na nagrodę BAFTA, która uchodzi z kolei za brytyjski odpowiednik Oscara. Werdykt poznamy 8 lutego. Natomiast 22 lutego dowiemy się czy dwie nominacje do Oscara zamienią się w dwie statuetki.

Cezary przyznawane są za wybitne osiągnięcia w sztuce filmowej o 1976 r.

Czytaj także: Chris Pratt w roli Indiany Jonesa? Disney planuje nakręcić kolejny film o przygodach archeologaŹródło: AIP

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!