Czyli jak wygląda współczesna tęsknota i pamięć o zmarłych.

Trudno ukryć radość związaną z nadchodzącymi świętami. Ja osobiście żyję nimi już od pojawienia się pierwszych zniczy na bazarze, a pieniądze zbieram od pół roku. Muszę się przecież pokazać z dobrej strony przed innymi, którzy również będą świętować na cmentarzach. Martwię się trochę, bo nie miałem jeszcze okazji zorientować się co w tym roku jest modne, ale na szczęście jest masa poradników w internecie i w lokalnych gazetach.

Wiem tylko, że wchodzą nowe bajeranckie znicze elektryczne. Same się zapalają w nocy dzięki czujnikom na światło. Ostatnio ksiądz na Mszy mówił, że najlepsze co możemy zrobić to pomodlić się dusze zmarłych, ale co on tam wie. Przecież nikt nie będzie widział mojej modlitwy, a jak zastawie pomnik 40 zniczami i kwiatami z odpowiednim doborem kolorystycznym to nikt mi nie powie, że żałowałem pieniędzy. No nic, ja będę leciał, bo muszę pożyczyć od kumpla kombi no i na zakupy, bo nekroparty tuż tuż.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!