Magazyn filmowy "Hollywood Reporter" przygotował zestawienie najlepszych dziesięciu filmów, które ukazały się w 2014 roku. "Ida" Pawła Pawlikowskiego uplasowała się na czwartej pozycji.

Todd McCarthy, amerykański ceniony krytyk filmowy pracujący dla "Hollywood Reporter" napisał: "Cóż za niespodziewane osiągnięcie: czarno-biały film polskiego reżysera (Pawła Pawlikowskiego, którego kariera przeżywała przedtem coś w rodzaju zaćmienia) opowiada o zakonnicy odkrywającej, że jest Żydówką. To pierwszorzędne niszowe kino byłoby takie również 50 lat temu" - czytamy na tvn24.pl.

Zobacz także: "Ida" Pawlikowskiego coraz bliżej Oscara. Trafiła na krótką listę nominowanych filmów

Magazyn umieścił polską produkcję na 4. miejscu. "Idę" wyprzedziły jedynie: "Lewiatan" (1.miejsce), "Tylko kochankowie przeżyją" (2. miejsce) i "Birdman" (3. miejsce).

Na dalszym pozycjach znalazły się takie produkcje jak: "Boyhood", "Foxcatcher", "Dzikie historie", "A Most Violent Year", "Selma" i "Grand Budapest Hotel".

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!