(© materiały prasowe)

"Ida" Pawła Pawlikowskiego zdobyła nagrodę Goya przyznawaną przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej. Obraz został wyróżniony w kategorii najlepszy film europejski.

Nagrody Goya przyznawane są co roku od 1987 r. "Ida" pokonała w swojej kategorii takie filmy jak "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął", "Stulatek" czy "Za jakie grzechy, dobry Boże" - podaje TVN24.

Tytuł najlepszego filmu zdobyła produkcja "La isla mínima" w reżyserii Alberto Rodrígueza. Obraz traktuje o dwóch detektywach, którzy badają zagadkę morderstw popełnionych na młodych kobietach. W rolach głównych wystąpili: Antonio de la Torre i Raúl Arévalo.

Za całokształt twórczości nagrodzony został przez Hiszpańska Akademię Sztuki Filmowej Pedro Almodovar, reżyser filmów "Wszystko o mojej matce", "Porozmawiaj z nią" czy "Volver".

Czytaj także: Ekipa "Idy" przygotowuje się do gali rozdania Oscarów. Nie wiadomo, czy Trzebuchowska i Kulesza zostaną wpuszczone na salę (wideo)


"Ida" Pawła Pawlikowskiego to osadzona w latach 60. opowieść o młodej nowicjuszce zakonnej (Agata Trzebuchowska), która tuż przed ślubami zostaje wysłana przez przełożoną do swojej ciotki (Agata Kulesza). Obie kobiety ruszają w podróż. Była stalinowska prokurator zdradza zakonnicy mroczną historię dotyczącą rodziców Idy. Film był zdobył dziesiątki nagród, był nominowany do Złotych Globów i walczy o Oscara.


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!