logo logo

logo

W weekend wszyscy kibice w Polsce cieszyli się wielkimi sukcesami polskich sportowców. W cieniu tych wielkich osiągnięć, w Hiszpanii, odbyła się kolejna eliminacja Motocyklowych Mistrzostw Świata. W tej dyscyplinie niestety nie mamy naszych reprezentantów.

W niedzielnej motocyklowej Grand Prix, która odbyła w Jerez w Hiszpanii, Valentino Rossi pokazał, że jest murowanym kandydatem na mistrza świata w tym roku. Zaraz po starcie objął prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. Pedrosa, który jako jedyny kilka razy próbował Rossiemu odebrać prowadzenie, dojechał drugi. Kolega Valentino ze stajni Fiat Yamaha, Colin Edwards był trzeci.

Zwycięzca poprzedniego wyścigu, Casey Stoner zajął tym razem piątą pozycję. W klasyfikacji generalnej prowadzi Rosii (45 pkt) przed Stonerem i Pedrosą (po 36 pkt).

W klasach 250 i 125 wyniki niedzielnego wyścigu przedstawiają się następująco:

klasa 250:

1 . Jorge Lorenzo - SPA - Fortuna Aprilia
2. Alvaro Bautista - SPA - Master - MVA Aspar
3 Andrea Dovizioso - ITA - Scot Racing Team

W klasyfikacji generalnej, prowadzi Lorenzo (50 pkt) przez De Angelisem (33 pkt) i Dovizioso (27 pkt)

klasa 125:

1. Gabor Talmacsi - HUN - Bancaja Aspar
2. Lukas Pesek - CZE - Valsir Seedorf Derbi
3. Hector Faubel - SPA - Bancaja Aspar

W klasyfikacji generalnej prowadzi Talmacsi (45 pkt) przed Faubelem (41 pkt) i Peskiem (36 pkt).

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!