Kraków 5 listopada gościł na terenie ICE Centrum Kongresowym II Kongres Infrastruktury Polskiej. Główna tematyką było Państwo i Samorząd w roli INWESTORA.

Wykład wprowadzający nosił tytuł Priorytety inwestora samorządowego, który wygłosił inż. Tadeusz Trzmiel I Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Infrastruktury.

Program konferencji była bogaty programowo jak i też towarzyszące imprezy. Tematyka została podzielona na dwie części.

Założeniami części pierwszej było:
- Państwo i Samorząd w roli Inwestora.
- Jak dbać o interesy mieszkańców i skutecznie realizować projekty inwestycyjne ?
- Jak dofinansować cele inwestycji i infrastrukturalnych.
- Perspektywy inwestora i mieszkańca.

W części drugiej części poruszano tematy:
- Realizacja i finansowanie projektów samorządowych.
- Realizacja i finansowanie projektów infrastrukturalnych.

Przy tak ważnej konferencji nie mogło się odbyć bez wręczenia nagród przyznanych przez portal www.RynekInfrastruktury.pl przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa dla Infrastruktury.

Nagrody postanowiono przyznać dla osób i firm, które przyczyniły się w ostatnim okresie do rozwoju polskiej infrastruktury. Nadmienić należy, że sukcesy powstały mimo niesprzyjających dla branży budowlanej, jak też zewnętrznych okoliczności.

Uhonorowano osób oraz firm znane ze swojej działalności, jak też ostatnio oddanych budów dla dobra społeczeństwa:

- Tadeusz Trzmiel I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Inwestycji i Infrastruktury. Podczas wieloletniej kadencji doprowadził do rozbudowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, który zapewnia transport pasażerski z prędkością minimum 24 km/h. Trwa obecnie budowa odcinka szybkiego tramwaju ul. Wielicka przez tory kolejowe PKP Kraków - Płaszów do ul. Wielickiej Opracowywane są studia do budowy metra, planuje się też dalszy rozwój Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Zapraszamy do tekstu pt. „Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa wyróżniony za skuteczność" .

- Budimexfirma wygrała ostatnio przetargi blisko 2,4 mld zł. Dariusz Blocher prezes firmy stwierdził, że daje to pierwsze miejsce na liście wykonawców. Spółka dalej pozyskuje nowe kontrakty, a na koniec pierwszego półrocza tego roku jej portfel zamówień wynosił 3,9 mld zł. Więcej informacji znajduje w tekście pt. „KIP 2014: Budimex nagrodzony"

- Energopol - Szczecin to znana Firma budowlana z 60-letnią tradycją, jako jedna z nielicznych firm posiada kapitał należący do polskich akcjonariuszy. Znana jest sukcesów rywalizowania z największymi światowymi przedsiębiorstwami obecnymi na budowlanym rynku. Obecnie wykonuje między innymi złożone projekty w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Zapraszamy do tekstu pt. "Energopol – Szczecin nagrodzony za wkład w rozwój infrastruktury"

- Torpol to firma zaliczana do czołowych podmiotów na rynku budownictwa infrastruktury kolejowej i tramwajowej w Polsce. Działa od 23 lat. Realizuje obecnie największe w Polsce projekty infrastrukturalne na sieci kolejowej jak: budowa dworca Łódź Fabryczna, modernizację linii kolejowej E75 Rail Baltica. Więcej informacji jest w tekście pt. „KIP 2014: Torpol nagrodzony przez portal www.RynekInfrastruktury.pl .

- ZUE to krakowska firma – prezes Wiesław Nowak stwierdził cytuje ...Gdy zakładałem ZUE w 1991 roku zatrudniałem jedną osobą, dziś w grupie pracuje 800. Jest to osiągnięcie, z którego jestem najbardziej dumny... . Spółka jest liderem budownictwa infrastruktury miejskiej z 50% udziału w krajowym rynku. Posiada też silną pozycję w dziale infrastruktury kolejowej, obecnie rynkowy udział tej firmy szacowany jest 15%. Zapraszamy do przeczytania tekstu tekście pt. „KIP 2014: ZUE i jego prezes wyróżnieni"

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!