(© Igor Palmin/Wikipedia/CC 2.0/)

Od 25 do 27 stycznia 2013 roku odbędzie się w Warszawie druga edycja jedynego w Polsce Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego "Tropami Wysockiego - pieśni narowiste".

Podczas II Międzynarodowego Festiwalu i Konkursie Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego "Tropami Wysockiego - pieśni narowiste" zobaczymy koncerty w wykonaniu artystów zagranicznych i polskich, spektakl nowatorskiego teatru improwizacji oraz ogólnopolski, otwarty konkurs na interpretację pieśni i poezji Włodzimierza Wysockiego.

Festiwal poświęcony jest pamięci kultowego rosyjskiego poety, aktora i pieśniarza - Włodzimierza Wysockiego, z okazji 75. rocznicy jego urodzin, przypadającej w dniu 25 stycznia 2013 roku.

Harmonogram festiwalu:
25.01.2013 r. (Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, ul. Belwederska 25)
godz. 19.00 - uroczyste otwarcie Festiwalu, koncert łódzkiego zespołu Samokhin Band (laureata Konkursu Poezji i Pieśni W. Wysockiego 2012 r.), promocja najnowszej płyty zespołu

26.01.2013 r. (Dom Kultury "Świt", ul. Wysockiego 11)
godz. 14.00 - projekcja filmu "Wysocki. Dziękuję, że żyję"
godz. 17.00 - premierowy recital Piotra Kajetana Matczuka i Michała Konstrata pt. "Nasz Wysocki", muzyczny polsko-rosyjski dialog, w którym przeplatają się pieśni w wersjach oryginalnych i polskich tłumaczeniach
godz. 19.00 - Teatr Improv. Gościnnie wystąpi również Evgen Malinovskiy.

27.01.2013 (Dom Kultury "Świt", ul. Wysockiego 11)
godz. 11.00 - otwarty konkurs pieśni i poezji Włodzimierza Wysockiego
godz. 7.30 - ogłoszenie wyników konkursu
godz. 19.00 - Koncert Galowy z udziałem laureatów konkursu i gości specjalnych, m.in. Mariana Opani (Polska), Ekkeharda Maassa (Niemcy), Aleksandra Trąbczyńskiego (Polska), Evgena Malinovskiego (Rosja). Wręczenie nagród, zakończenie Festiwalu.

Organizatorzy: Fundacja na rzecz zbliżania kultur "OPEN ART", Rosyjski Ośrodek Kultury i Nauki w Warszawie, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód zapraszają wszystkich lubiących śpiewać lub recytować do udziału w konkursie.

Wiadomości24.pl objęły imprezę patronatem medialnym.

Do konkursu można się zgłaszać do 24 stycznia 2013 roku - szczegóły w załącznikach (regulamin, program).

program
regulamin

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!