Na trzecią edycję Bytomskiego Półmaratonu 18 września, pośród parków i lasu miechowickiego, zapraszają organizatorzy Bytomskie Towarzystwo Tenisa Stołowego "Silesia" Miechowice oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Półmaraton, to jedna z konkurencji lekkoatletycznych, zaliczany do biegów długich, wyłącznie ulicznych na dystansie 21 km i 97,5 metra.
Rekordzistami Polski wśród mężczyzn jest Piotr Gładki, a wśród kobiet - Karolina Jarzyńska.

Wzorem roku ubiegłego, podczas tegorocznego półmaratonu, także odbędzie się bieg na 10 km. Uczestników tego biegu obowiązywać będzie regulamin półmaratonu z zachowaniem poniższych przepisów:
1) pakiet startowy będzie taki sam jak dla półmaratończyków,
2) opłata startowa taka jak w półmaratonie,
3) pierwsze trzy zawodniczki i pierwszych trzech zawodników otrzyma nagrody rzeczowe,
4) wszyscy, którzy dobiegną do mety w biegu na 10 km również wezmą udział w losowaniu nagród przewidzianych dla półmaratończyków, w tym także nagrody głównej,
5) przy odbieraniu pakietów w biurze zawodów, trzeba przed startem zaznaczyć jaki dystans będzie się pokonywać.

W roku bieżącym każdy z uczestników biorących udział w Półmaratonie, który
ukończy bieg w regulaminowym czasie trzech godzin, weźmie udział w losowaniu samochodu, Skody Fabii. Ale jest jeden warunek, jaki stawia główny sponsor imprezy - Auto Śliwka - w zawodach musi wziąć udział co najmniej 1000 uczestników.

W roku ubiegłym startowało około 400 biegaczy, a jak powiedział nam Michał Napierała, dyrektor III Bytomskiego Półmaratonu:
- Aktywność sportowa bytomian jest coraz bardziej widoczna, dlatego warto promować takie imprezy jak półmaraton, który z roku z na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników biegów. Stąd też można domniemywać, iż nagroda w postaci samochodu, zgromadzi oczekiwaną ilość uczestników.

Półmaraton wystartuje 18 września o 11.00 i podobnie jak przed rokiem, start i meta biegu zostanie zlokalizowana w Bytomiu - Miechowicach na ulicy Dzierżonia przy Szkole Podstawowej nr 33.

Trasa III Bytomskiego Półmaratonu

Bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jako jeden z organizatorów zawodów, poszukuje do pomocy osób przy obsłudze technicznej imprezy. Tak więc jeśli jesteś zainteresowan(a)y obsługą Półmaratonu i masz ukończone 18 lat, możesz zgłosić chęć uczestnictwa pocztą mailową maraton@osir.bytom.pl

III Bytomski Półmaraton swym patronatem objął prezydent miasta, Piotr Koj oraz Parafia pw. Świętego Krzyża z Miechowic. Wśród ambasadorów tegorocznej imprezy znaleźli się sportowcy: łuczniczka Małgorzata Sobieraj, bokser Adam Jonak, judoka Robert Krawczyk, parlamentarzyści: poseł Jacek Brzezinka i senator Andrzej Misiołek oraz artysta, muzyk - perkusista Mirosław Muzykant.

Bezpieczeństwa zawodników strzec będą funkcjonariusze z bytomskiego wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji, a nad zdrowiem uczestników czuwać będą medycy z NZOZ ZBM ZDROWIE.
Patron medialny sprawują: Radio PLUS, Gość Niedzielny Stroer - Out of Home Media, maratonypolskie.pl oraz ich partner - Rada Dzielnicy Miechowice.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!