(© logo)

Już dziś w Ciechocinku rozpoczął 20 Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Do udziału w warsztatach i koncertach Fundacja Pro Omnibus zaprosiła 50 niepełnosprawnych osób.

Dzisiejszy dzień był dniem organizacyjnym. Młodzież zjeżdżała cały dzień z najodleglejszych zakątków Polski.

Młodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas koncertu inauguracyjnego w Toruniu, 2 koncertów konkursowych-w kategoriach wiekowych 6 – 16 i do 25 lat, koncercie galowym. Wszystkie wykonania na scenie będą prezentowane z zespołem muzycznym. Śpiewane i grane "na żywo".

Podczas tegorocznych warsztatów "Impresji Artystycznych" instruktorami będą: Ewelina Kordy, Klaudyna Jackiewicz, Aleksandra Stano, Bartek Jaśkowski, Michał Borkowski.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli doskonalić technikę śpiewu, poszerzać skalę głosu, pracować nad dykcją. Ważnym aspektem tych szkoleń jest możliwość pracy nad właściwą interpretacją piosenek. Równie ważnym elementem projektu jest integracja uczestników.

Od jutra rozpocznie się ciężka praca nad utworami i doszkalaniem się muzycznym.

Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!