Brwinów to małe miasto oddalone 20 km od Warszawy. We wrześniu planowane jest w nim multum imprez, które powinny przyciągnąć tutaj warszawiaków.

30 sierpnia – Szlak na piątkę z plusem (godz. 11, start przy OSP w Brwinowie)

„Szlak na 5+” to wspólne przedsięwzięcie ludzi z niezwykłych miejsc znajdujących się na terenie gminy Brwinów oraz miasta Podkowa Leśna. Nazwa naszej turystycznej trasy brzmi „Szlak Muzealny na Piątkę z Plusem”. Pięć magicznych obiektów można zwiedzić jednego dnia w ciągu pięciu godzin, docierając do nich zabytkowym, londyńskim autobusem. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i nie posiada odpowiedników w całym kraju. To właśnie w gminie Brwinów leży jedyna wieś w Polsce - Otrębusy, w której znajdują się aż trzy muzea: Prywatne Muzeum Sztuki Ludowej prof. Mariana Pokropka, Muzeum Motoryzacji i Techniki oraz Muzeum Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Do naszej piątki dołączamy jeszcze dworek „Zagroda” w Brwinowie oraz Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, na terenie miasta-ogrodu Podkowy Leśnej. Przyznają państwo, że to prawdziwa „złota piątka”. Długo zastanawialiśmy się czy nie rozszerzyć naszej pierwotnie wymyślonej trasy i jednogłośnie stwierdziliśmy, że wielkim grzechem byłoby nie pokazać państwu Kościoła Ogrodu w Podkowie Leśnej oraz nowo odrestaurowanego Pałacyku Kasyno, także tam.

Jeśli państwo zastanawiają się, gdzie spędzić kolejny wolny dzień, my mamy gotową propozycję: zapraszamy na złoty muzealny szlak. Gwarantujemy unikalną ofertę turystyczną i niezapomniane wrażenia. Ze swojej strony postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby wizyta państwa w tych pięknych miejscach była ciekawym i niezwykłym przeżyciem. (źródło: brwinow.pl)

6 września - gra miejska „ Brwinów 1939” oraz otwarcie wystawy w przykościelnej „Organistówce” poświęconej Bitwie pod Brwinowem.

W tym roku przypada 70. rocznica Bitwy pod Brwinowem, jednej z bitew kampanii wrześniowej. Z tej okazji stowarzyszenie „Projekt Brwinów” zaprasza wszystkich w niedzielę 6 września do wzięcia udziału w grze miejskiej "Brwinów 1939". Gra miejska to znakomita zabawa dla rodzin, dzieci, młodzieży oraz dorosłych: spacer śladami historii z przewodnikiem opowiadającym o wydarzeniach sprzed lat. Po drodze na uczestników czekają inscenizacje, zadania, zagadki, a na mecie - dyplomy uczestnictwa i niespodzianki oraz nagrody specjalne dla drużyn, które najlepiej poradzą sobie z przejściem całej trasy. Drużynami uczestniczącymi w grze mogą być rodziny, znajomi, sąsiedzi (dzieci mogą startować tylko pod opieką osoby pełnoletniej): nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Impreza rozpocznie się w niedzielę 6 września o godz. 15.00 w ratuszu w Brwinowie, ul. Grodziska 12. Trwa już internetowa rejestracja uczestników gry (pod adresem: gra@brwinow.org), ale można będzie też zgłosić się i zarejestrować na starcie w dniu gry, od godz. 14.30. Więcej informacji na stronie organizatora: www.brwinow.org

Wystawa natomiast stanowić będzie wizualizację brwinowskiego września '39 złożoną ze starych fotografii, map i dokumentów ze zbiorów rodzinnych oraz kolekcji miłośnika pamiątek z tamtego czasu, Grzegorza Przybysza.

12–13 września - uroczyste obchody 70. rocznicy Bitwy pod Brwinowem

W sobotę największą „atrakcją” obchodów będzie msza polowa na miejscowym cmentarzu z udziałem chóru zespołu Mazowsze. Po mszy odbędzie się premiera filmu Adama Gzyry „Brwinowski wrzesień '39”.

Natomiast niedziela upłynie pod znakiem nadania imienia "36. pułku piechoty Legii Akademickiej" - gimnazjum w Otrębusach.

19-20 września – Europejskie Dni Dziedzictwa (otwarte ogrody) oraz Dni Brwinowa

W dniach 19 i 20 września 2009 r. Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się pod hasłem; „Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz”. Na terenie gminy Brwinów odbędzie się mnóstwo kulturalnych imprez. Na chwilę obecną nie ma dokładnego planu EDD. Po więcej szczegółów zapraszam do odwiedzania za jakiś czas strony www.brwinow.com

W tym samym czasie odbędą się Dni Brwinowa. Największą atrakcją będzie występ zwariowanego kabaretu Łowcy.B oraz występ zespołu Happysad (godz. 19:00)

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!