Inauguracja KKS Kozienice w II lidze siatkówki

Mateusz Pułkowski
Zawodnicy KKS Kozienice znakomicie zainaugurowali rozgrywki w II lidze siatkówki. Wygrali 3:1 z Gwardią Szczytno we własnej hali

Był to pierwszy w historii mecz kozieniczan na tym szczeblu rozgrywek. Miejscowi sympatycy siatkówki czekali na ten moment długo. Nie zawiedli się. KKS pokonał na inaugurację II ligi przed własną publicznością Gwardię Szczytno 3:1.

Przypomnijmy, że o silnej drużynie siatkarskiej w Kozienicach zrobiło się głośno na wiosnę, kiedy wygrali barażowy mecz o II ligę z Orkanem Nisko. Mecz w hali Kozienickiego Centrum Kultury i Sportu im. Bogusława Klimczuka oglądało zaskakująco dużo widzów. Nie inaczej było i tym razem. Wzmocniona w wakacje kilkoma nowymi zawodnikami, a także dotacją z Urzędu Miasta w wysokości 50 tys. zł drużyna KKS, zgotowała widowni znakomite widowisko.

Początek był nerwowy. Pierwsze kroki kozieniczan w II lidze były trudne. W pewnym momencie Gwardia odskoczyła nawet na 5 punktów. KKS gonił wynik i udało mu się doprowadzić do stanu 21:21. Końcówka była niezwykle wyrównana, ale to zawodnicy ze Szczytna po walce na przewagi wygrali pierwszego seta 26:24.

Drugi set był równie wyrównany, jednak gospodarze zaczęli powoli łapać wiatr w żagle. Funkcjonował blok i zagrywka. W efekcie KKS wygrał pierwszy, historyczny set w II lidze 25:20 i wyrównał stan meczu.

Przed trzecim setem kibice liczyli na coraz lepszą grę, ale nie spodziewali się aż takiego pokazu siatkówki. Kozieniczanom wychodziło wszystko - co i chwila blokowali ataki gości, kończyli trudne piłki. Gwardziści zaczęli popełniać mnóstwo własnych błędów i wydawało się, że nie wyjdą z 10 punktów. W końcówce seta KKS nieco odpuścił, ale rozgromił Gwardię 25:12 i objął prowadzenie.

W czwartym secie kozieniczanie kontrolowali sytuację na parkiecie i nie dawali rywalom uciec nawet na dwa punkty. Mecz do końca był wyrównany, druga część seta należała zdecydowanie do KKS-u, który wygrywając 25:22 ustalił wynik meczu na 3:1.

Inauguracja II ligi siatkówki w Kozienicach wypadła więc niezwykle okazale. Kibice KKS którzy tego dnia znowu szczelnie wypełnili halę pokazując, że w tym małym mieście jest popyt na tę dyscyplinę, opuszczali obiekt KCKRiS bardzo zadowoleni