W dniu 27 sierpnia odbyła się gala inaugurująca XVII dni Częstochowy. W Filharmonii Częstochowskiej rozdano nagrody prezydenta miasta dla osób zasłużonych naszego miasta.

27 sierpnia 2009 roku w Częstochowie odbyła się gala inaugurująca XVII dni Częstochowy. W Filharmonii Częstochowskiej rozdano nagrody prezydenta dla osób zasłużonych naszemu miastu. Nagrody są rozdawane raz w roku w kategoriach:literatura i historia, teatr i film, muzyka i taniec, sztuki plastyczne oraz promocja i ochrona kultury.


Nagrody te przyznaje prezydent miasta po opiniach specjalnie powołanych komisji, w skład których wchodzą przedstawiciele Rady Miasta i Urzędu Miasta, członkowie Rady Kultury oraz laureaci nagród z poprzednich lat. Tegoroczni laureaci to Henryk Bardijewski(otrzymał nominację do nagrody w dziedzinie literatury za całokształt działalności twórczej), Krzysztof Jędrecki(w dziedzinie filmu literatury za całokształt działalności twórczej), Włodzimierz Gołębiowski (w dziedzinie muzyki – za całokształt działalności artystycznej), Jacek Pałucha (za całokształt pracy twórczej), Anna Operacz (za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania i promocji kultury oraz w sferze edukacji kulturalnej). Tytuł Mecenasa Kultury 2009 otrzymało Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o. w Częstochowie.

Podczas gali rozdano również wyróżnienia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” otrzymała Danuta Morawska oraz przyznano nagrody specjalne: Tomaszowi Sętowskiemu- artyście plastykowi i Włodzimierzowi Kucy, choreografowi i reżyserowi.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!