(© By European People's Party (EPP Congress Warsaw) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons)

Amerykański koncern IT zamówił raport w sprawie afery przetargowej w polskim rządzie. Wynika z niego, że główny bohater infoafery, Andrzej M., miał powiązania z politykami PO. Między innymi ze Sławomirem Nowakiem.

Raport powstał jesienią 2012 r. Zamówił go jeden z globalnych koncernów IT bez wiedzy swojego oddziału nad Wisłą. Zadaniem twórców raportu, było sprawdzenie informacji dotyczących tzw. infoafery - dowiedział się "Wprost".

Andrzej M. stojący na czele Centrum Projektów Informatycznych występuje w raporcie, jako główny bohater afery. To on przedstawiany jest w dokumencie, jako człowiek, który potrafił załatwić dosłownie wszystko. "Jechał do siedziby ministerstwa na ulicy Batorego i zawsze wracał z pozytywną decyzją" - czytamy. Amerykański koncern sprawdzał czy M. miał powiązania z Kancelarią Premiera. Wśród jego znajomych wymieniani są: Sławomir Nowak i Tomasz Arabski. Mężczyzna miał się chwalić, że pił alkohol z Nowakiem.

Andrzej M. przywoził z ministerstwa spraw wewnętrznych materiały, które miały zostać uwzględnione w warunkach zamówień. Pochodziły od firm IT, które walczyły o kontrakty. "Czasami materiał był od ministra, czasem z poprawkami ministra" - napisano w raporcie cytowanym przez "Wprost". W dokumencie postawiono pytanie o powiązania M. z Grzegorzem Schetyną. "To prawdopodobne" - stwierdzają autorzy.

Jak zauważają dziennikarze tygodnika, amerykański koncern przy udziale wynajętej firmy dokonał penetracji kluczowego resortu. Pytają też czy CBA zatrzymało wszystkich ludzi, którzy są zamieszani w aferę.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!