Będzie to druga wystawa integracyjna związana ze sztuką ART - BRUT, do której obrazy powstały podczas zajęć plastycznych Warszawskiego Nikifora przy współpracy ze znaną poetką Don Kichotką.

13 lutego 2013 roku o godz 17, odbędzie się druga wystawa integracyjna w historii sztuki ART - BRUT. Prace wykonane zostały podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez Warszawskiego Nikifora przy współpracy Don Kichotki. Uczestnicy tworzyli własne dzieła bez żadnego nacisku z moje strony, wg własnej wyobraźni. W zajęciach uczestniczą dzieci od 4 do 16 lat. Do obrazów tworzonych przez dzieci wiersze dopisuje Don Kichotka. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz 17 w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach koło Wieliszewa. Na wystawie będą pokazane obrazy z początku mojej twórczości, kiedy zaczynałem bez żadnej pomocy z zewnątrz karierę jako Warszawski Nikifor.

Zaprezentowane zostaną obrazy dzieci i młodzieży z Łajsk oraz z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa, a także z TPD "Helenów" z Międzylesia. Nie będzie to jedyna wystawa w 2013 roku. Obrazy będą jeszcze wystawione w Nowym Dworze Mazowieckim, Aninie, Ząbkach, Przasnyszu, na warszawskiej Woli i w miejscowości Czubajowizna. Przygotowywane są wystawy w Muzeum Chopina w Olsztynie oraz w Danii. Odbędą się też plenery w posiadłości w Teodorówce.

Wystawa ma celu pokazanie nowych talentów najmłodszego pokolenia. Zajęcia w Łajskach są jedynymi w Polsce oraz prawdopodobnie na świecie.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!