Sterowanie głosem, gestami, a także rozpoznawanie twarzy. Do tego oczywiście dostęp do serwisów społecznościowych, Skype, witryn internetowych i masa aplikacji. Jest tylko jedno ale - czy to nadal telewizor?

Obecnie telewizja przechodzi rewolucję, nie tylko ze względu na przejście na standard nadawania DVB-T w Polsce. Odbiorniki telewizyjne starają się być jak najbardziej inteligentne. Producenci prześcigają się w prezentacji coraz to bardziej innowacyjnych funkcji.

Nowe telewizory LED firmy Samsung z serii 8, zagościły już w Polsce. Materiały reklamujące nowe, inteligentne funkcje już od jakiegoś czasu można obejrzeć... w telewizji i naturalnie w internecie. W ostatnim czasie oba te światy coraz bardziej się integrują. Teraz to za pośrednictwem telewizora można sprawdzić coś w sieci, porozmawiać przez komunikator Skype czy skorzystać z aplikacji. W nowej linii premium, Samsung Smart TV LED ES8000 odpowiada za to wszystko, bo ma nowy, dwurdzeniowy procesor.Coraz więcej rzeczy możemy zrobić za pośrednictwem telewizora. Okazuje się, że także pilot nie będzie już nam potrzebny. Nowymi telewizorami Samsung można sterować głosem czy gestami, śledzonymi przez wbudowaną kamerę HD, dzięki Samsung Smart Interaction™. Do tego dochodzi rozpoznawanie twarzy. To wszystko ma służyć zapewnieniu jak największej wygody. W oficjalnych materiałach wideo prezentujących nowe funkcje, można np. zauważyć swoiste "witanie się" ze swoim telewizorem ("Hi TV" przetłumaczone jako "Smart TV. Włącz się."). Nie wiem, jaką frajdę może sprawiać rozmawianie z telewizorem, ale na razie jeszcze jej nie doświadczymy, gdyż telewizor nam nie odpowie. Możemy jednak np. głosem zmieniać kanał czy wyszukiwać i wybierać film, który mamy możliwość przewinąć, wykonując odpowiedni gest dłonią. Dużym plusem jest to, że język polski jest obsługiwany.

Ponadto dzięki technologii Micro Dimming Ultimate, optymalizującej podświetlenie LED, telewizory Samsung Smart TV LED z serii ES8000 mają zapewniać krystalicznie czysty obraz bez względy na to, czy jest on w 3D czy 2D. Nie zabrakło również nieco nowego designu.

Wkroczyliśmy w erę, gdzie telewizory coraz częściej podobne są raczej do komputerów. Samo oglądanie telewizji powoli staje się tylko jedną z możliwych funkcji. Ten "kombajn", często określany jako "serce domu", ciągle na nas patrzy przez swoją kamerę HD, słucha i wykonuje nasze komendy, a wewnątrz drzemie moc i możliwości komputerów. To wszystko brzmi bardzo nowocześnie, ale tylko patrzeć, kiedy hakerzy
zainteresują się tymi nowymi "wcieleniami" telewizorów.

Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!