Plakat promujący imprezę Plakat promujący imprezę

Plakat promujący imprezę (© http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/pliki/photo/23236final_plakat.jpg)

Tegoroczna edycja Lata w mieście zakończy się mocnym, rockowym akcentem. Nim jednak na scenie wystąpi gwiazda wieczoru - zespół IRA, warszawiacy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie miasta, 20 sierpnia od godziny 11 będzie trwała wielka impreza zakończona „Rockowym Finałem Lata,” w trakcie którego wystąpi wspomniana wcześniej IRA, jak również: Rock Loves Chopin 2 oraz Chemia.

Od godziny 11 do 17 trwać będzie piknik „Bądź bezpieczny w mieście,” na który złożą się: pokaz umiejętności Straży Miejskiej, prezentacja wyposażenia i metod działań Warszawskiej Grupy Wysokościowej 512. Ciekawi pracy zwierząt w służbach mundurowych będą mogli zobaczyć psy poszukiwawcze oraz ratownicze Państwowej Straży Pożarnej. Z kolei Komenda Stołeczna Policji wystawi na widok swe najnowocześniejsze pojazdy, poduszkowce, quady i motocykle, jak również czteronożnych przyjaciół z konnego patrolu.

Atrakcją specjalną będzie policyjny robot pirotechniczny o wdzięcznym imieniu „Lucek”. Fani 4 kółek, zarówno starsi, jak i młodsi, z chęcią odwiedzą Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie czekać będzie na nich specjalny symulator zderzeń i dachowania.

Dla osób odznaczających się bardziej aktywnym usposobieniem, udostępnione będą ergometry wioślarskie, stoły z piłkarzykami, tenis stołowy, ściana do wspinaczki i platforma do skoków bungie. Atmosferę sportowej rywalizacji podgrzeje turniej o piłkarski Puchar Lata.

Mocy nikomu nie zabraknie, a to dzięki atrakcjom z uniwersum gwiezdnej sagi. Star Wars Artistic Team zadba o liczne gry i konkursy, jak również o wyłonienie kilku nowych adeptów zakonu rycerzy Jedi. Nie zabraknie pokazu walk na miecze świetlne, o których poziom zadbają prawdziwi mistrzowie fechtunku.

W Krainie Planszówek miłośnicy gier będą próbowali swych sił w „Na Grunwald” , „Pędzące Żółwie” , „Kajko i Kokosz” , „Polowanie na Robale” i jeszcze wielu innych grach familijnych. Magazyn 13 zaprasza swe czytelniczki na spotkanie z Candy Girl o godzinie 15.

Zupełną nowością będzie piknik filmowy „Jak ukraść księżyc” . Piknik Astronomiczny zabierze do gwiazd całe rodziny, wszystko dzięki mocy wyobraźni i warsztatom astronomicznym oraz astrologicznym. Na powierzchni księżyca zwiedzić będzie można namiot sferyczny z wnętrzem w formie kopuły multiplanetarium, trampolinę z panoramą Księżyca, stanowiska teleskopowe, mega-puzzle i inne.

Wreszcie o godzinie 19 zabrzmią rockowe riffy. Rozgrzaniem publiczności zajmie się zespół Chemia. Następnie odbędzie się druga część spektaklu Rock Loves Chopin, a na zakończenie wystąpi legenda polskiego rocka - IRA.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Szczegóły naum.warszawa.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!