Agencje podały, za oświadczeniem władz Iranu, że służby lotnicze tego kraju przejęły wrogi, bezzałogowy samolot. Miało to miejsce w przestrzeni powietrznej południowego Iranu.

Władze Iranu twierdzą, że siłom radiolokacyjnym udało się przejąć system nawigacyjny samolotu i bezpiecznie sprowadzić go na własne lotnisko. Iran nie poinformował czyj samolot został przejęty.
Zdarzenie miało miejsce w czasie manewrów lotnictwa irańskiego, na południu kraju.

Półtora roku wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce w pobliżu z granicą Afganistanu. Władze Iranu nie uwzględniły wówczas prośby prezydenta USA Baracka Obamy o zwrot drona.

Władze Iranu twierdzą, że posiadają już kilka zdobytych samolotów bezzałogowych, w tym najbardziej zaawansowany: RQ-170 Sentinel.

W Waszyngtonie nie potwierdzono wiadomości.
źródła:
http://edition.cnn.com/2013/02/23/world/meast/iran-drone/index.html
http://polish.ruvr.ru/2013_02_24/Iran-przechwycil-wrogi-samolot-bezzalogowy/
http://www.washingtonpost.com/world/middle_east/iran-claims-it-captured-a-foreign-drone-during-military-exercise/2013/02/23/2edf30e0-7de8-11e2-9073-e9dda4ac6a66_story.html

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!