Świętujemy 96. rocznicę powołania Policji i 90-lecie służby kobiet. W 1925 r. na pierwszym kursie było 30 słuchaczek. W 1939r. pracowało już 170, a obecnie mundur policyjny nosi ponad 14 tys. pań. Jedna z nich otrzymała generalskie szlify.

Komendant wojewódzka Policji w Opolu insp. Irena Doroszkiewicz od dzisiaj jest nadinspektorem Policji.

Służbę w Policji rozpoczęła 25 lat temu w Komisariacie II Policji w Białymstoku. Pełniła funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Prezydialnego, Kadr i Szkolenia KMP w Białymstoku, pracowała w Inspektoracie Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W kwietniu 2005 roku przeszła do Wydziału Zaopatrzenia, Inwestycji i Remontów KWP, a kilka miesięcy później została zastępcą naczelnika tego wydziału.

12 stycznia 2011 r. została powołana na stanowisko komendanta miejskiego Policji w Białymstoku. W lipcu 2013 r. komendant główny Policji powierzył insp. Irenie Doroszkiewicz obowiązki Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, a 18 grudnia tego samego roku mianował ją na stanowisko komendanta wojewódzkiego.

Nagrodzona została w 2003 roku brązowym Krzyżem Zasługi, w roku 2011 - srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, a w 2012 roku - srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Belwederze mianował na stopień generalnego inspektora Policji komendanta głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, natomiast na stopień nadinspektora mianowani również zostali: zastępca komendanta głównego Policji insp. Cezary Popławski, komendant stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki, komendant wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki oraz komendant wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!