Na oficjalnej stronie zespołu Iron Maiden przeczytać możemy, że londyński zespół heavymetalowy zagości w Polsce na dwóch koncertach! Muzycy "Żelaznej Dziewicy", bo tak brzmi dosłowne tłumaczenie nazwy zespołu, wystąpią w Łodzi i Gdańsku.

Nazwa zespołu dosłownie oznacza "żelazną dziewicę", średniowieczne narzędzie tortur, a założyciel zespołu Steve Harris zapożyczył z tytułu filmu "Człowiek w żelaznej masce" ("The Man in the Iron Mask").

Zespół ma na koncie m.in. piętnaście albumów studyjnych, dziesięć albumów koncertowych i czterdzieści jeden singli i niejednokrotnie szturmował pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie. Wydany w 2010 roku najnowszy album zespołu, "The Final Frontier", zadebiutował na pierwszym miejscu list przebojów w dwudziestu ośmiu krajach m.in. Austrii, Kanadzie, Finlandii, Szwecji. W Polsce osiągnął miano złotej płyty.

Obecni członkowie to: wokalista Bruce Dickinson, gitarzysta Janick Gers i Adrian Smith, perkusista Nicko McBrain, basista Steve Harris oraz gitarzysta Dave Murray. Dwóch ostatnich wymienionych pamięta dzień 25 grudnia 1975, kiedy powstał zespół.

Koncerty w Atlas Arenie i Ergo Arenie


Pierwszy z nich odbędzie się 3 lipca 2013 roku w Atlas Arenie w Łodzi, a 4 lipca w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot. Zespół przyjedzie do kraju nad Wisłą w ramach "Maiden England World Tour. Wspomniana trasa koncertowa jest odtworzeniem koncertów z trasy "Seven Son Tour" z 1988 roku wzbogaconych o utwory z koncertu z 1989 roku. Podczas światowego tour w 2013 roku muzycy Iron Maiden mają zaplanowane koncerty na scenach we Włoszech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Niemczech oraz Brazylii.


Jak przeczytamy na stronie internetowej organizatora koncertu - agencji Live Nation:

Wokalista zespołu, Bruce Dickinson powiedział: "Nie graliśmy w Łodzi i w Gdańsku od czasu "Somewhere In Time tour" w 1986 roku zatem naprawdę nie możemy doczekać się ponownego spotkania z fanami w tych miastach. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie zaktualizować i udoskonalić oryginalną produkcję z 1988 na potrzeby Maiden England. Będziemy dodawać nowe, fantastyczne efekty świetlne, scenografię, różne wcielenia Eddiego, mnóstwo efektów pirotechnicznych i wiele innych, równie ekscytujących fanów rzeczy".

Na występach w Polsce na pewno nie zabraknie maskotki Eddie, która pojawiała się na większości okładek albumów i singli Iron Maiden, a także występowała jako element scenografii koncertów. Podczas koncertów w Polsce nie zabraknie takich hitów jak: "Seventh Son", "The Prisoner", czy "The Trooper", "Aces High", "The Clairvoyant", "The Number Of The Beast", "Wasted Years" oraz "Run To The Hills".

Bilety będą do nabycia poprzez stronę LiveNation.pl od 1 grudnia. Przedsprzedaż dla członków fan clubu Iron Maiden ruszy 29 listopada o godz 10:00 i potrwa do 30 listopada do 16.

Ceny biletów:

187 zł trybuny
187 zł osoby niepełnosprawne
198 zł trybuny
198 zł płyta
242 zł golden circle
330 zł golden circle early entrance
598 zł pakiet VIP, który obejmuje: bilety VIP wraz z miejscami siedzącymi na trybunie, przyjęcie dla gości VIP w specjalnie dedykowanej strefie, powitalny kieliszek wina białego lub czerwonego, roll bary z piwem, bufet z przekąskami zimnymi i ciepłymi typu finger food, bar sałatkowy, desery, kawę i herbatę, napoje bezalkoholowe oraz gadżet koncertowy dla każdego gościa VIP.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!