W Turcji papież nie upomniał się o przywrócenie zasady wzajemności. Zabrakło mu na to przestrzeni odebranej przez premiera Erdogana, dla którego prawdziwym problemem we wzajemnych relacjach jest postrzeganie muzułmanów przez pryzmat terrory

Gdyby nawet większość Europejczyków tak patrzyła na muzułmanów, to przecież nikt ich w krajach chrześcijańskich nie zabija, nie zabrania konwertować religijnie w tą czy drugą stronę, nie zakazuje budowania meczetów. Czego papież, urażonym islamistom, ani rzadko kto z polityków europejskich nie mówi.

Podstawowe prawa człowieka i prawa religijne są przez muzułmanów deptane nie tylko na linii otwieranych przez nich frontów zbrojnych, ale także w państwach zielonej flagi szczycących się stabilnością i praworządnością.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!