(© Flickr, CC BY-SA 2.0 / Wikipedia)

"Rzeczpospolita" opublikowała publiczne oświadczenie odwołanej w piątek dyrektor Jedynki. Po 20 latach pracy Iwona Schymalla odchodzi z telewizji.

– "Rozstaję się z telewizją. Nie widzę możliwości współpracy na warunkach, które mi zaproponowano" - tłumaczyła 21 listopada Iwona Schymalla. Nie przyjęła proponowanego jej stanowiska redaktora odpowiedzialnego w Jedynce. Po prawie 20 latach odeszła z telewizji.

Rzeczpospolita jako pierwsza opublikowała publiczne oświadczenie Schymalli, w którym zarzuca ona władzom telewizji m.in. "najazd politycznego pionu jednego z resortów (wraz z żonami), który statutowo nie zajmuje się praktyką komercyjnej działalności spółki medialnej".

Pisze ponadto, iż "niedopuszczalną praktyką tego „zespołu” jest narzucanie dyrektorom anten - bez ich wiedzy i zgody - zastępców i podwładnych, za których pracę i kompetencje wspomniani dyrektorzy ponoszą merytoryczną odpowiedzialność". Schymalla nawiązuje tu do grona osób, które trafiły do TVP z ministerstwa kultury: Juliusza Brauna, Jacka Wekslera, Elżbiety Ponikło czy Iwony Radziszewskiej, podaje Rzeczpospolita.

Była dyrektor Jedynki twierdzi także, że w telewizji od lat obserwowała „praktykę najazdów na TVP grup politruków, powołujących się na wpływy „publicystów" lub „medioznawców", którzy po sparaliżowaniu struktur firmy brakiem kompetencji, nepotyzmem i kumoterstwem powracają do uprawianego wcześniej procederu niewybrednych ataków i spekulacji personalnych deprecjonujących rynkową pozycję instytucji".

Oświadczenie Iwony Schymalli możesz przeczytać tutaj.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!