Już za niecały tydzień, w Bielsku - Białej rozpocznie się IX Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych. Kongres wyjątkowy z kilku powodów.


Po pierwsze: w jego organizowanie, oprócz Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych włączyło się nowo powstałe Stowarzyszenie Wspieranie Bezpieczeństwa Narodowego.

Po drugie: honorowy patronat nad kongresem sprawują Rzecznik Praw Obywatelskich, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Krajowa Izba Gospodarcza,

Po trzecie: w ciągu trzech dni, od 27 do 29 maja, odbędzie się aż sześć sesji panelowych, obejmujących 26 wiodących tematów, z udziałem wybitnych ekspertów, teoretyków i praktyków. Opracowane przez KSOIN informatory wymieniają przedstawicieli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjne, Generalnego Inspektora Ochony Danych Osobowych, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Najwyższej Izby Kontroli, Państwowej Inspekcji Pracy i Rzecznika Praw Obywatelskich. Będzie w tym gronie 5 ministrów, 3 generałów, 2 rektorów wyższych uczelni, 5 profesorów, 6 doktorów.

Po czwarte wreszcie: tematyka. Najważniejszymi kwestiami będą: aktualne zagrożenia bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego kraju; zagrożenia tajemnicy przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej; skuteczność kontroli GIODO i PIP w zakresie ochrony danych osobowych i zwiększone sankcje; ochrona własności intelektualnej i przemysłowej.

- Tematyką chronienia własności intelektualnej i przemysłowej zajmiemy się po raz pierwszy – informuje płk Mieczysław T. Koczkowski, prezes KSOIN. – Przedstawimy niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego nadzoru i kontroli w tej dziedzinie oraz korzyści wynikające ze znajomości stosowania prawa ją regulującego, doradzimy jak skutecznie zarządzać własnością intelektualną i gospodarczą w każdej firmie. To jest bowiem pilne wyzwanie

Odbędą się również dwie debaty skoncentrowane na problematyce ochrony informacji niejawnych i danych osobowych.

Tradycyjnie podczas kongresu wręczone zostaną tytuły i insygnia najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez KSOIN: Lidera ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych. Kapituła nadaje tę godność w kilku kategoriach, osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w omawianej dziedzinie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!