Jagiellonia Białystok wygrała z Podbeskidziem w Ekstraklasie

Patryk
Patryk
Henryk Borawski
W meczu pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla drużyny gości, bo już w 26. sekundzie gola zdobył Fabian Pawela, a dograł mu ze skrzydła Demjan. Po zdobyciu bramki piłkarze Podbeskidzia cofnęli się na własną połowę i oddali inicjatywę "Jadze". Jednak podopieczni Tomasza Hajty nie potrafili sobie stworzyć zbyt dogodnej sytuacji, a drużyna z Bielska-Białej co jakiś czas przeprowadzała kontrę.

W dalszej części spotkania białostoczanie nadal próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Zająca, ale w tym meczu wszystko im wychodziło do momentu ostatniego podania i strzału. Natomiast Podbeskidzie nadal skupiało się na obronie i wyprowadzaniu kontr.

W ostatnich minutach I połowy spotkanie wyglądało podobnie jak cała pierwsza część. Niestety kontuzji doznał debiutant i strzelec bramki Fabian Pawela, który musiał opuścić boisko. Gospodarze do przerwy przegrywali po, w miarę wyrównanej, grze.

Druga połowa zaczęła się dość spokojnie, obie drużyny próbowały ataków, jednak były to bardzo nieudane próby. Większość gry toczyła się w środku pola, a niewielką przewagę miała Jagiellonia.

W trakcie kolejnych minut piłkarze z Białegostoku zyskiwali coraz większą przewagę, i wypracowywali sobie coraz bardziej dogodne sytuację. Dobra gra przyniosła efekt w 72. minucie, gdy
w pole karne dośrodkował Makuszewski, a niepilnowany na dziesiątym metrze Plizga kapitalnie uderzył z powietrza i mieliśmy już remis. A w 78. minucie ku uciesze wszystkich kibiców na stadionie na prowadzenie wyszli gospodarzy. Gola zdobył kapitalnym strzałem z dystansu Norambuena.

W ostatnich minutach przewagę zdobyli goście i to oni prowadzili grę. Natomiast "Jaga" wyczekiwała i przeprowadzała bardzo groźne kontry zakończone dobrymi strzałami. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia Białystok 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała