W lany poniedziałek rusza druga kolejka CenterNet Mobile Speedway Ekstraliga. Ekipa gorzowskiej Stali będzie podejmować u siebie bydgoską Polonię.

Po tym, co zaprezentowała drużyna Stali przed tygodniem (przegrana z Unią Leszno 61:29 - przyp. red.) oraz dobrej postawie Polonii w pierwszym meczu (47: 43 z Atlasem Wrocław - przyp. red.) pojedynek, który odbędzie się w wielkanocny poniedziałek można śmiało nazwać jajkiem niespodzianką.

Nad spotkaniem tym ciąży wiele znaków zapytania. Jedno z najważniejszych pytań dla sympatyków Stali to postawa lidera drużyny Tomasza Golloba, który w spotkaniu z leszczyńskimi bykami zdobył zaledwie cztery punkty! Po spotkaniu tłumaczył się problemami ze sprzętem i zapewniał, że to tylko wypadek przy pracy.

Jeszcze gorzej spisał się partner z pary Golloba Rafał Okoniewski. Sprowadzony z… bydgoskiej Polonii żużlowiec w swoich dwóch startach zaliczył jeden punkt zdobyty po… defekcie Golloba. Poniżej oczekiwań spisali się również Rune Holta, Matej Zagar i Peter Karlsson, którzy nie byli w stanie zastąpić niedysponowanego lidera zespołu i uchronić Stal przed blamażem, jakiego doznali.

Z pewnością cały zespół w pojedynku z bydgoskimi gryfami będzie chciał udowodnić, że mecz w Lesznie był tylko złym dobrego początkiem. Znając jednak ambicje polonistów nie będzie to łatwe zadanie. Drużyna z nad Brdy w swym pierwszym spotkaniu pokazała, iż ma wyrównany zespół a młodzi zawodnicy są w stanie wygrywać z każdym. To właśnie żywiołowa i odważna jazda młodych zawodników, jakimi są Emil Sajfutdinov oraz Krzysztof Buczkowski zdecydowała o ostatecznym zwycięstwie nad drużyną Atlasu Wrocław. Bydgoscy kibice spokojni mogą być raczej o formę Andreasa Jonssona i Antonio Lindaecka, ale o zwycięstwie na gorzowskim owalu najprawdopodobniej zadecyduje postawa drugiej linii.

Dużą niewiadomą jest dyspozycja Tomasza Chrzanowskiego oraz Jonasa Davidssona, którzy mogą mieć wiele problemów na trudnym technicznie gorzowskim torze. Z pewnością dobrym posunięciem jest wystawienie pod numerem siódmym Emila Sajfutdinova, który bez problemu będzie mógł zastąpić słabiej dysponowanych kolegów.

Składy drużyn:

Caelum Stal Gorzów:
9. Tomasz Gollob
10. Rafał Okoniewski
11. Peter Karlsson
12. Matej Zagar
13. Rune Holta
14. Adrian Szewczykowski

Polonia Bydgoszcz:
1. Andreas Jonsson
2. Joonas Davidsson
3. Antonio Lindback
4. Krzysztof Buczkowski
5. Tomasz Chrzanowski
6. Mikołaj Curyło
7. Emil Sajfutdinov

Początek Spotkania - godzina 16 (transmisja w TVP Sport)
Ceny biletów:
trybuna niska: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
trybuna wysoka: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!