W ramach projektu unijnego „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” można otrzymać bezpłatne materiały. Wystarczy zamówić przez Internet.

Projekt „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacji tego ciekawego przedsięwzięcia podjął się Ośrodek Rozwoju Edukacji. Pierwsze opracowania rozeszły się w minionym roku jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Obecne można bezpłatnie zamówić poradnik dla nauczyciela „Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów klas I-III szkoły podstawowej” autorstwa Iwony Fechner-Sędzickiej, Barbary Ochmańskiej i Wiesławy Odrobiny. Dostępna jest też wersja do pobrania w pliku *.pdf.

W tym roku przygotowywane są kolejne pozycje uwzględniające rozwój zainteresowań uczniów. Nauczyciele zyskaja dostep do następujących pozycji:
„Jak pomagać uczniom rozwijać ich uzdolnienia informatyczne?”. Autorki: Anna Kijo, Hanna Stachera, Justyna Wilińska.
„Poradnik dla nauczycieli. Praca z uczniem zdolnym na przedmiocie wiedza o społeczeństwie. Myślę jak obywatel. Mam wpływ na to, co dzieje się wokół mnie". Autorki: Lidia Pasich, Jolanta Gwóźdź.
„Jak pracować z uczniem zdolnym? Poradnik dla nauczycieli historii”. Autorka: Małgorzata Machałek, współpraca: Jarosław Usowicz.
„Praca z uczniem zdolnym na lekcjach języka polskiego i zajęciach pozalekcyjnych”. Autorka: Teresa Kosyra-Cieślak.
„Jak odkrywać i rozwijać uzdolnienia przyrodnicze uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej”. Autorzy: Urszula Grygier, Beata Jancarz- Łanczkowska, Krzysztof Piotrowski.
„Praca z uczniem uzdolnionym geograficznie. Poradnik dla nauczycieli”. Autorzy: Elżbieta Szkurłat, Arkadiusz Głowacz, Maria Adamczewska, Barbara Dzięcioł-Kurczoba, współpraca; Daniela Maj.
„Rozwijanie zdolności językowych w szkole”. Autorki: Joanna Sobańska-Jędrych, Beata Karpeta-Peć, Marta Torenc.

Wszystkie pozycje można zamówić za pośrednictwem zamówienia elektronicznego dostępnego na stronie internetowej: http://www.ore.edu.pl/strona-ore/index.php?option=com_content&view=article&id=2214:jak-pracowa-z-uczniem-zdolnym-zapraszamy-do-zamawiania-poradnikow-z-zakresu-pracy-z-uczniem-zdolnym&catid=120:efs-uczen-zdolny-aktualnoci&Itemid=1353&Itemid=1353.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!