Andrzej Ferenc - prezydent Rzeszowa Andrzej Ferenc - prezydent Rzeszowa

Andrzej Ferenc - prezydent Rzeszowa (© Strona miasta Rzeszów)

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc zaskoczył kilka dni temu pomysłem, by kandydować do Senatu. Zrezygnował. Przekonali go mieszkańcy.

„W ostatnim czasie odebrałem wiele sygnałów od mieszkańców Rzeszowa, że moim obowiązkiem jest nadal pełnić funkcję prezydenta Rzeszowa” – pisze w oświadczeniu Tadeusz Ferenc.

19 września wieczorem, lokalne media podały informację, że prezydent Rzeszowa będzie walczył o mandat senatora z ramienia LiD. Jaki był powód tej – dość nagłej – decyzji? Miał to być sposób, by zadbać o region i miasto…

Decyzja Ferenca była dla wszystkich zaskoczeniem, również dla rzecznika prasowego prezydenta Rzeszowa. „Jestem trochę zaskoczony, ale wiem, że wszystkie ważne decyzje, które podejmuje prezydent, mają na celu dobro miasta” (cyt. za "Gazeta Wyborcza Rzeszów").

Nie minął nawet tydzień, a już nastąpiła zmiana planów. Tadeusz Ferenc jednak nie będzie kandydował do Senatu. Opinie są podzielone. Jedni zarzucają prezydentowi niezdecydowanie, co może źle świadczyć o polityku. Inni tłumaczą ten fakt złym stanem zdrowia, jeszcze inni – kiepskimi notowaniami lewicy w każdym wydaniu…

Na dziś dzień jedno jest pewne: Tadeusz Ferenc nadal będzie pełnił obowiązki prezydenta Rzeszowa.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!