Kwiaty z bibuły to wielka pasja Marii, żartobliwie nazywanej przez znajomych "Papierową Kwiaciarką". Książka jest pierwszą, jaką autorka wydała w formie elektronicznej. Dowiecie się z niej jak zrobić piękne kwiaty, a potem ułożyć bukiet.

W styczniu 2010 r. nakładem wydawnictwa „EscapeMagazine” ukazała się książka "Jak wykonać bukiet kwiatów z bibuły" w postaci elektronicznej publikacji (tzw. ebook). Autorem i pomysłodawcą wszystkich instruktaży jest pani Maria Czupryna, natomiast zdjęcia na potrzeby wydawnictwa wykonała jej córka Joanna.

Pomimo że na rynku jest kilka tradycyjnych publikacji na ten temat, żadna z nich nie prezentuje sposobu wykonania kwiatów z krepy włoskiej (sztywniejszej bibuły), wykorzystując w pełni jej właściwości rozciągania. Dzięki temu płatki kwiatów do złudzenia przypominają naturalne, łodygi natomiast, wykonane z giętkich drutów (a nie np. sztywnych wykałaczek) dają się swobodnie modelować.

W książce znajdują się dokładne instruktaże opatrzone dziesiątkami fotografii, które krok po kroku prowadzą przez wszystkie etapy powstawania bukietu z bibuły, takiego jak na okładce. Dodatkowo autorka zachęca do tworzenia własnych kompozycji i podaje kilka dalszych przykładów (również z fotografiami i opisem). Własnoręcznie wykonane kwiaty mogą być użyte do dekoracji na świąteczne stoły lub jako upominki dla bliskich osób.

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bibułkarstwem, podanych jest wiele praktycznych wskazówek odnośnie doboru i zakupu materiałów, narzędzi, kolorów, układania kompozycji i podstawowych technik. Całość uzupełnia strona z 13 szablonami, gotowymi do wydrukowania i ...korzystania

Poradniki w formie ebooków (z ang. e-książka), choć są jeszcze nowością na polskim rynku, cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom informatycznym można je mieć w ciągu kilku minut od momentu zakupu, tj. zapłaty przelewem elektronicznym. Tradycyjne wydanie książki wiąże się ze znacznie większymi kosztami, a co za tym idzie i ceną pojedynczego egzemplarza (zwłaszcza jeśli chodzi o wydawnictwa z dużą ilością fotografii w kolorze). Nabywca e-booka sam może podjąć decyzję o wydrukowaniu całości lub wybranych fragmentów we własnym zakresie.

Recenzję e-książki nadesłała autorka Maria Czupryna
Strona książki w wydawnictwie
Strona pani Marii
Nadesłała: Dorota Michalczak

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!