Czy potrafimy racjonalnie zagospodarować naszą życiową wygraną? Jak Twoim zdaniem powinniśmy iść przez życie?

Prawdopodobieństwo wygrania szóstki w totku wynosi 1:13 983 816. Większość szczęśliwców, którzy stali się z dnia na dzień milionerami, jest zaskoczona niespodziewaną wygraną. Nie potrafią racjonalnie jej zagospodarować. Zamiast poprawić swoje życie popadają w tarapaty. Fakt, że nasi rodzice spotkali się oraz, że ich te a nie inne komórki połączyły się i dały nam życie, to dużo mniejsze prawdopodobieństwo. Czy my, swoją życiową wygraną, potrafimy racjonalnie zagospodarować?

Niestety NIE. Ciągle wielu z nas przegrywa swoje życie. Nasza cywilizacja wypracowała tomy dobrych rad na ten temat. Trzy z nich, moim zdaniem, są podstawowe:

1. Bądź kowalem swego losu lecz NIGDY nie buduj swojego szczęścia kosztem bliźnich. Jeśli przez nieuwagę, a tym bardziej przez swój egoizm, skrzywdzisz kogoś to miej odwagę go przeprosić i wynagrodzić wyrządzoną krzywdę.

2. Naucz się słuchać i rozumieć bliźnich. Rozumieć co myślą, czują i czego oczekują. Bez takiej wiedzy będziesz popełniał gafy, niepotrzebnie ranił, Nie będziesz miał autorytetu. Posiadania minimum tzw. inteligencji emocjonalnej jest niezbędne dla dobrych relacji z bliźnimi.

3. Bądź racjonalnym optymistą. Proś Boga słowami Marka Aureliusza: Boże, daj mi pogodę ducha abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę. Daj mi odwagę i wytrwałość, abym zmieniał to co zmienić mogę. Daj mi mądrość, abym zawsze potrafił odróżnić jedno od drugiego.


Drogi Czytelniku. Jaka jest Twoja recepta na udane życie?


Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!