W kraju panuje dobrobyt, obywatele odzyskują pełnię praw, tylko jeszcze ceny są zbyt niskie, w porównaniu do gwałtownie rosnących płac. Mimo tego nie wszystkim jest łatwo, stąd nasuwa się pytanie: jak żyć, panie prezesie?

Jak żyć w kraju gdzie istnieje opozycja? To skandaliczny mechanizm. Rządzące partie, które mają premiera, prezydenta, marszałka sejmu, telewizję publiczną, najważniejsze spółki skarbu państwa (i tak dalej...) muszą odpowiadać na bezczelne pytania opozycji i dzielić się z nimi miejscami w komisjach sejmowych. Jak rządzić, panie prezesie? (Stefan Beton, Andrzej Pajda, Tomasz Chytrusek, Kamil Wódczok)

Jak żyć w kraju, w którym finansowa sieć stworzona przez pana, ogranicza premierowi dalsze rozbudowywanie administracji państwowej? Jak można rządzić, kiedy premier zamiast 5 razy w tygodniu, może do domu latać zaledwie 3 razy? (Tomasz Chytrusek, Kamil Wódczok, Grzegorz Pleciugow)

Jak budować przyjaźń, kiedy premier nie może załatwić koledze posady za więcej niż 100 tys. miesięcznie, bo zaraz ostatnie trzy gazety, których jeszcze nie mamy, doszukują się nieprzyzwoitości? (Stefan Beton, Bolesław Wałęsa)

Jak żyć w państwie, gdzie działają wolne związki zawodowe? Jak porozumieć się ze społeczeństwem, któremu nie podoba się, że przez 5 lat nie przeprowadzono żadnej reformy? Jak wytłumaczyć ludziom, że skoro nie ma reform, to znaczy, że jest dobrze? (Stefan Beton, Jerzy Z'ube, Andrzej Pajda)

Jak pisać wywiady, kiedy nie można samemu odpowiadać na zadane pytania? (Józef Bąk, Adam Natenstahu, Tomasz Chytrusek, Kamil Wódczok)

Jak zorganizować finał Pucharu Polski w piłce nożnej, skoro nie wiadomo kto wybiera do niego zespoły? I czy aby tam nie powinni wystąpić hokeiści? (Joanna Pżczoła)

Jak zachęcić bezrobotnych do pracy, skoro jakiś tam Tusk potrafi pracować w dwóch instytucjach naraz (i jeszcze po godzinach pomaga aresztować samoloty), a młodszym i energiczniejszym ludziom, nie chce się pracować nawet w jednej? (Józef Bąk)

Jak nie korzystać z pomocy Rosjan, którzy odciążają przemęczony rząd i prowadzą dla nas śledztwa? Jak nie skorzystać z oferty przechowania naszego samolotu, bo my przecież musimy trzymać miejsce dla kolejnych wraków (na czterech chyba się nie skończy?)? (Stefan Beton)
Jak przekonać pana prezesa, że kwestia wiary powinna być tematem tabu, sprawą osobistą, a orientacja seksualna winna być wywlekana na wierzch, manifestowana, ma być najważniejszym tematem? (Magdalena Czwartek, Kamil Wódczok, Maria Dupaszek)

Jak żyć w kraju, gdzie patriotyzm zaprząta ludziom głowy? Jak nauczyć ludzi brzydzić się nim? Co zrobić z "małymi, mściwymi" osobami, którzy tracą czas na patriotyczne uniesienia? Co z młodzieżą, która fascynuje się jakimś Dmowskim, który z kolei podjął się analizy fenomenu Hitlera (choć mały Adolf miał wtedy ledwie 13 lat)? (Kuba Powiatowy, Magdalena Czwartek, Kazimierz Kuc, Maria Dupaszek).

Jak żyć w kraju, gdzie starych ludzi próbuje się ciągać po sądach (na szczęście nieudolnie), tylko dlatego, że 30 lat temu wyłączyli telefony w całej Polsce? (Wojciech Generał)

Podpisano:
Tomasz Chytrusek, naczelny tygodnika NewsLis
Kuba Powiatowy, z zawodu nieuk, obecnie celebryta
Kamil Wódczok, wydawca Mitów w TVN48
Grzegorz Pleciugow, monter luster
Kazimierz Kuc, emeryt
Bolesław Wałęsa, listonosz
Andrzej Pajda, wydawca kreskówek
Józef Bąk, bezrobotny z Żukowa
Adam Natenstahu, były komandos, obecnie współpracuje z czerwonymi beretami
Jerzy Z'ube, wydawca "Nie", tygodnika dla Indian
Wojciech Generał, prezenter telewizyjny z lat '80
Magdalena Czwartek, profesor maskulenistyki
Joanna Pżczoła, prezes III ligi hokeja na piasku
Stefan Beton, prezes stowarzyszenia "Dotknięci przez kamerę"
Maria Dupaszek, nieślubna matka Anny Grodzkiej

Podsumowanie: list do prezesa Kaczafiego przekazał mi znajomy mojego przyjaciela, który znajduje się w kręgu ludzi powiązanych z nadawcami listu. Bo przecież tak się dzisiaj tworzy artykuły:)

Znajdź nas na Google+

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!