O tym czego słuchają warszawiacy dowiadujemy się z naszej sondy ulicznej i z najnowszego rankingu słuchalności stacji radiowych.

- Słucham RMF FM, piosenki rzadko się powtarzają, często puszczają stare przeboje, które po prostu uwielbiam...

- Słucham różnych stacji, jeżeli jakiś kawałek mi się podoba, to zostaję przy danej stacji. Ale jeżeli nie ma nic ciekawego to skaczę po stacjach... Najczęściej zostaję przy Radiu ESKA albo Radiu ZET.

- Pierwszy i Trzeci Program Polskiego Radia, puszczają ładną muzykę.

- Nie słucham radia, mam mp3 i to mi wystarcza...

- RMF Classic, bo grają tam troszkę poważniejszą muzykę.

- Tylko AntyRadio, muzyka alternatywna- czyli najlepsza. Kiedyś były fajne programy z Wojewódzkim, lubię jego ironiczne podejście do tego, co się dzieje w kraju.

To tylko niektóre spośród wypowiedzi w naszej sondzie ulicznej, przeprowadzonej w centrum Warszawy. Większość osób miała pozytywny stosunek do radia - wiadomo, radio to muzyka, a muzyka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. To właśnie gatunek muzyki i indywidualne preferencje Warszawiaków najczęściej decydują o wyborze ulubionej stacji radiowej. Dodatkowymi atutami mogą być także ciekawe audycje z interesującymi dyskusjami. Słuchacze cenią sobie także, gdy utwory muzyczne grane przez stację nie powtarzają się zbyt często.

Podobne badanie zlecił po raz kolejny Komitet Badań Radiowych. Badania Radio Track na zlecenie KBR są jedynymi ciągłymi badaniami słuchalności stacji radiowych w Polsce. Ranking został opublikowany na stronie serwisu Warszawa.pl link. Oto pierwsza piątka najczęściej wybieranych przez warszawiaków stacji radiowych:

1. Radio ZET (16,83%)
2. Trójka - Program 3 Polskiego Radia (12,04%)
3. Jedynka - Program 1 polskiego Radia (11,19%)
4. Radio TOK FM (8,77%)
5. Radio RMF FM (8,71%)

Co na ten wynik zwycięzca rankingu?
- Oczywiście, to pierwsze miejsce bardzo nas cieszy. Radio ZET jest już od dawna mocno związane z Warszawą. Nadajemy od 1990 roku, kiedyś jeszcze jako Radio Gazeta. Od 1994 roku jesteśmy radiem ogólnopolskim, ale stolica jest nam szczególnie bliska. Tutaj znajduje się nasza redakcja, dzięki temu możemy mieć bezpośredni kontakt ze słuchaczami. - Odpowiada na wieść o wynikach rankingu Michał Aleksandrowicz z Biura Prasowego Radia ZET.

Warszawa jest prawdziwą mozaiką kultur - widać to także w wynikach naszej sondy. Padło bardzo wiele nazw stacji, mniej i bardziej popularnych. Ranking słuchalności również rozdziela procenty na wiele części. Jedno jest pewne - Warszawa to miasto pełne muzyki.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!