(© materiały prasowe)

„Carol”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Zjawa”, „Pokój” i „Spotlight” - te filmy powalczą o Złote Globy. Ogłoszono nominacje do nagród.

10 grudnia ogłoszono nominacje do Złotych Globów. Najlepszym filmem dramatycznym mają szansę zostać produkcje: „Carol”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Zjawa”, „Pokój” i „Spotlight”.

O statuetkę za najlepszy film komediowy lub musical walczyć będą: „The Big Short”, „Joy”, „Marsjanin”, „Agentka” i „Wykolejona”. Dziwić może obecność w tym zestawieniu "Marsjanina" Ridleya Scotta, który nie jest musicalem ani komedią.

Wśród pretendentek do tytułu najlepszej aktorki zobaczymy m.in. takie gwiazdy jak Cate Blanchett, Rooney Marę, Jennifer Lawrence czy Melissę McCarthy.

Nominacje do nagrody najlepszego aktora dostali m.in. Bryan Cranston, Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Eddie Redmayne, Will Smith, Christian Bale, Matt Damon czy Al Pacino. 73. gala rozdania Złotych Globów odbędzie się 10 stycznia 2016 roku. Po raz czwarty poprowadzi ją komik Ricky Gervais, znany ze swojego kontrowersyjnego poczucia humoru.

CNN Newsource/x-news

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!