W spocie emitowanym przez włoską telewizję publiczną RAI, zachęcającym do zapłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, wykorzystano wizerunek błogosławionego papieża Jana Pawła II.

Jak podaje TVN24, zdjęcia pochodzą z historycznego spotkania międzyreligijnego w Asyżu w 1986 roku. W jednym miejscu spotkali się m.in. Jan Paweł II, arcybiskup Metody, przedstawiciel patriarchy Konstantynopola Dimitriosa, prymas światowej Wspólnoty Anglikańskiej arcybiskup Canterbury Robert Runcie, Dalajlama XIV - duchowy przywódca Tybetańczyków, metropolita Kijowa, imam z Arabii Saudyjskiej, a także indiańscy wodzowie.

Przedstawiciele włoskich mediów i politycy twierdzą, że umieszczenie wizerunku błogosławionego papieża to instrumentalne wykorzystanie. Fala krytyki spłynęła na dyrekcję RAI z partii Włochy Wartości. "To pomysł nie na miejscu i wywołujący sprzeciw" - oświadczył zdecydowanie deputowany tej partii Antonio Borghesi.

Oto spot TV RAI:Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!