Jan Paweł II ma swój "dom" nad jeziorem lednickim. W miejscu corocznych spotkań młodzieży otwarto wczoraj muzeum poświęcone polskiemu papieżowi.

– To cudowne miejsce, cudownego promieniowania wielkiej postaci, największego z Polaków - tak o nowootwartym muzeum mówi organizator lednickich spotkań dominikanin o. Jan Góra. "Dom Jana Pawła II" jest częścią powstającego nad jeziorem lednickim ośrodka młodzieżowego. W muzeum zgormadzono pamiątki jakie od papieża Polaka otrzymał o. Góra. Znalazły się tu m.in. buty, sutanna czy pióro Jana Pawła II. Jednym z wyjątkowych eksponatów jest odlew ręki papieża.

Jednak "Dom Jana Pawła II" to nie tylko muzeum. Na parterze znajduje się także kuchnia. – Na piętrze karmimy swojego ducha, a na parterze ciało – opowiada o. Jan Góra. W budynku będzie także biblioteczka z dokumentami, i listami Jana Pawła II.

– Chcemy gromadzić się w tym domu nie tylko po to, aby oglądać eksponaty – tłumaczy Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik "Lednica 2000" - ale również po to, by sama ich obecność przywoływała nam papieża, jego słowa, naukę i twórczość.

W dzisiejszej uroczystości otwarcia "Domu Jana Pawła II" uczestniczyło kilkaset osób z całej Polski.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!