W piątek doszło do zaskakującej roszady na ławkach trenerskich w dwóch klubach Ekstraklasy. Jak informuje portal www.sportslaski.pl, Jan Urban zastąpił w Polonii Bytom Jurija Szatałowa, który z kolei dogadał się z Cracovią.

Jak poinformował dziś serwis www.sportslaski.pl Polonia Bytom ma nowego trenera. Dotychczasowy szkoleniowiec Jurij Szatałow podobno dogadał się z Cracovią Kraków, która szuka następcy dla zwolnionego w środę Rafała Ulatowskiego. W Bytomiu natomiast porozumiano się z Janem Urbanem, byłym trenerem Legii Warszawa pozostającym bez pracy od marca br, kiedy to klub ze stolicy rozwiązał z nim kontrakt.

Po godzinie 22 na oficjalnej stronie Polonii Bytom pojawił się komunikat potwierdzający informacje o zmianie na stanowisku szkoleniowca.

Jan Urban to były piłkarz reprezentacji Polski, w której rozegrał ponad 50 spotkań. W rozgrywkach klubowych reprezentował barwy m.in. takich klubów jak Zagłębie Sosnowiec, czy Górnik Zabrze. W latach 90-tych zagrał ponad 200 spotkań w barwach hiszpańskich klubów (w tym ponad 150 w Osasunie Pampeluna). W Hiszpanii także rozpoczął swą trenerską karierę, prowadząc rezerwy klubu z Pampeluny. W roku 2007 został szkoleniowcem Legii Warszawa i pracował na tym stanowisku do marca 2010, kiedy to klub zdecydował rozstać się z Urbanem i zatrudnić Macieja Skorżę. Nie wiadomo, czy nowy szkoleniowiec poprowadzi Polonię już jutro w meczu z Cracovią.

Jurij Szatałow prowadził zespół Polonii Bytom od 2009 roku. Dwa razy zajmował z bytomską drużyną 7. miejsce w ekstraklasie, co za każdym razem odbierano jako sukces. Jak nieoficjalnie wiadomo, nowy trener Pasów pojawi się w klubie z ul. Kałuży dopiero w poniedziałek, tak więc już po meczu nowego trenera z dotychczasowym pracodawcą. Przypomnijmy, że zajmująca ostatnią lokatę w lidze Cracovia zwolniła w środę Rafała Ulatowskiego. Obecnie tymczasowym szkoleniowcem drużyny prezesa Janusza Filipiaka jest Marcin Sadko.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!