Komorowski i Janukowycz w Gdańsku Komorowski i Janukowycz w Gdańsku

Komorowski i Janukowycz w Gdańsku (© Biuro prasowe prezydenta Ukrainy http://www.president.gov.ua/done_img/b/21058.jpg)

Szef kancelarii prezydenta Ukrainy Serhij Lyovochkin poinformował, że Janukowycz rozpoczął oficjalną wizytę w naszym kraju. Ukraiński prezydent ma wziąć udział w Gdańsku w upamiętnieniu ofiar II wojny i odbyć rozmowy z Komorowskim.

Z racji przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej obaj prezydenci mają rozmawiać o układzie stowarzyszeniowym Ukrainy i UE, a także o utworzeniu specjalnej strefy wolnego handlu.

Obaj prezydenci będą omawiać także stan i perspektywy relacji polsko - ukraińskich, szczególnie na polu gospodarki. Jest to o tyle istotne, iż Polska jest największym partnerem handlowym Ukrainy w Europie Środkowej i Wschodniej. Co więcej, od początku 2011 roku obrót handlowy pomiędzy Polską, a Ukrainą wynosił ponad 2,9 mld USD.

Jak dodał Serhij Lyovochkin wizyta ukraińskiej głowy państwa odbywa się na zaproszenie Bronisława Komorowskiego.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!