Janusz Korwin-Mikke Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke (© http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Janusz_Korwin-Mikke_playing_chess.jpg)

Lider partii Wolość i Praworządność ogłosił, że będzie startował w jesiennych wyborach na prezydenta Warszawy. Zapowiedział, że będzie prezydentem warszawiaków poruszających się po stolicy samochodem i zajmie się problemem komunikacji miejskiej.

Według Janusza Korwin-Mikkego obecna prezydent Warszawy tępi ludzi poruszających się samochodami po mieście. Oświadczył, że w swojej kampanii samorządowej skupi się na problemie związanym z komunikacją miejską w Warszawie. Obiecał, że gdy zostanie prezydentem, to m.in. usunie tramwaje tam, gdzie kolidują one z ruchem ulicznym i zajmie się likwidacją specjalnych pasów dla autobusów, tzw. buspasów.

Jego zdaniem Gronkiewicz-Waltz "forsuje" tramwaje, a ich torowiska blokują niektóre przejazdy na drogach. Rolę tramwajów, które w jego przekonaniu są zabytkami z XIX wieku, mogłyby przejąć autobusy.

Obiecał również, że gdy zostanie wybrany na prezydenta, zmniejszy liczbę pracowników w urzędzie miasta oraz obniży dwukrotnie opłaty gruntowe.

Lider partii Wolność i Praworządność jest drugim kandydatem, który oficjalnie ogłosił swój start w wyborach. Do tej pory zrobił to tylko Wojciech Olejniczak z SLD. Nikt nie ma też wątpliwości, że o drugą kadencję będzie walczyć obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Niepewny jest start Marka Borowskiego, który zastanawia się nad poparciem Olejniczaka.

Nie są znani również kandydaci z ramienia PiS. Pojawiły się głosy, że do walki o prezydenturę stanie Zbigniew Romaszewski. Wcześniej wymieniano także Elżbietę Jakubiak, Mariusza Błaszczaka i Pawła Poncyljusza.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!