Yukako Fukushima jest wybitną specjalistką protetykiem. Jej nazwisko trafiło niedawno na czołówki gazet, gdy okazało się, że stałymi klientami jej pracowni w Osace są w większości „emerytowani” członkowie japońskiej mafii – jakuzy.

Za zasługi na rzecz przywrócenia dawnych gangsterów na łono społeczeństwa Fukushima została nawet nagrodzona przez rząd Japonii.

Dlaczego właśnie im potrzebne są protezy? Otóż w tradycji jakuzy karą za niesubordynację lub inne przewinienia jest odcięcie palca. Jego brak pozwala natychmiast zdemaskować jowialnego starszego pana jako byłego przestępcę. Dzięki protezom do złudzenia przypominającym kształtem, barwą i fakturą pozostałe palce taka identyfikacja jest niemal niemożliwa. Warto zaznaczyć, że Fukushima przyjmuje w swoim gabinecie jedynie osoby objęte prowadzonym przez lokalne władze programem resocjalizacji byłych gangsterów.

RUPTLY/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!