Od 27 listopada wrocławianie mogą podziwiać jarmark bożonarodzeniowy w rynku swojego miasta. Jarmark ten imponuje różnorodnością, pięknem i niezwykłą atmosferą. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: cukierki, czapki, ozdoby, a nawet krasnale.

Jak co roku, bo wydarzenie to staje się już tradycją, na wrocławskim rynku pojawiły się budki z różnościami związanymi z nadchodzącymi świętami. Jest ich bardzo dużo i tworzą one swego rodzaju korytarz, którym spaceruje się z sama przyjemnością. Oglądać i kupować możemy piękne ozdoby, czapki, szale, zabawki, biżuterię oraz wiele innych wytworów, bardzo często ręcznej roboty. Gdy zgłodniejemy czekają na nas niezwykłe pyszności: kiełbasa, bigos, ciasta, wata cukrowa, naleśniki francuskie, pierogi, austriackie sery i mleko... a nawet amerykańskie hot-dogi. Z pewnością rozgrzeje nas grzane piwo, miód i kawa.

Jeśli dobrze się rozejrzymy, to zobaczymy żywego krasnala, który z przyjemnością zrobi sobie z nami zdjęcie. Do dyspozycji są także sanie św. Mikołaja, których pilnują dwa okazałe renifery. Gdy usłyszymy dzwoneczki, możemy się spodziewać w pobliżu jakiegoś anioła, od którego nabyć możemy opłatek. Niedługo oglądać będzie można także żywą szopkę bożonarodzeniową.

Najmłodsi pewnie wybiorą wizytę w Bajkowym Lasku. Możemy tam pokręcić się na karuzeli albo pojeździć na wozie strażackim. Prawdziwą atrakcją są jednak bajki: na każdej ze stacji możemy obejrzeć ruchomą scenkę i wysłuchać opowieść czytaną przez lektora. Obok znajduje się także bajka spisana w trzech językach (polskim, angielskim i niemieckim). W Bajkowym Lasku przypomnimy sobie takie bajki z dzieciństwa jak: Królowa Śniegu, Calineczka, Jaś i Małgosia czy Czerwony Kapturek.

Kolejną z atrakcji jest ośmiometrowy drewniany wiatrak, składający się z trzech pięter, a z każdego z nich spoglądają na nas piękne postacie. Koło pomnika Fredry zobaczyć możemy natomiast domek "Pod Krasnalem" - pilnie strzeżony przez krasnalich latarników. Są oni jednak bardzo gościnni, gdyż możemy u nich co nieco przekąsić.

Jarmarkowi towarzyszyć będą różne imprezy. Oto ich harmonogram:
5.12 - Wroc Love Snow (zawody snowboardowe)
6.12 - Rozświetlenie iluminacji świątecznej na choince i powitanie św. Mikołaja
12.12 - Wielka Parada Mikołajów Teatru Żywego
19.12 - Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju (w bazylice św. Elżbiety)
19.12 Wrocławskie Betlejem - szopka z Ŝywymi zwierzętami – otwarcie
23.12 Koncert kolęd i pokazy artystyczne
23.12 Poczęstunek potrawami wigilijnymi

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia.
Oficjalna strona jarmarku.
Pełny program imprez towarzyszących.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!