"Polska po raz pierwszy od sześciu lat pokazała się z silnym odważnym głosem w Europie" - dumnie oświadczył rzecznik PiS Andrzej Duda, komentując pojawienie się na Majdanie w Kijowie Jarosława Kaczyńskiego.


Silnym, odważnym głosem przemówiła Polska w osobie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który błyskawicznie pojawił się na Majdanie w Kijowie, aby wesprzeć Ukrainę w jej marszu ku Unii Europejskiej. Było to mocne wsparcie. Czyny prezesa w poruszających słowach opisał w "Poranku Radia TOK FM" rzecznik Duda: „W Kijowie pan prezes twardo i wyraźnie powiedział, że Ukraina włączona do UE to strategiczny interes Polski. Pan prezes, stojąc na ciężarówce, zapewniał obywateli Ukrainy o wielkim poparciu dla ich sprawy“.
Tymczasem premier Donald Tusk, minister Radosław Sikorski, prezydent Bronisław Komorowski nie tylko nie przemówili silnym i odważnym głosem, ale dla sprawy przyciągnięcia Ukrainy do Unii Europejskiej nie zrobili przez sześć lat nic zgoła.
Odkąd sprawę integracji Ukrainy z Europą ujął w swoje ręce prezes zaświtała jednak nadzieja, że ten fatalny bieg spraw uda się odwrócić. Następnym krokiem po wystąpieniu prezesa w Kijowie ma być uchwała Sejmu w sprawie Ukrainy. Nie wiemy, jaka będzie jej treść, możemy jednak być pewni, że zostanie sformułowana w mocnych, odważnych słowach. Należy się ponadto spodziewać, że wskazana trójka Tusk-Sikorski-Komorowski, zawstydzona własną bezczynnością w zestawieniu z imponującą aktywnością prezesa, ruszy wreszcie w objazd europejskich stolic, aby zmobilizować niezbędne środki - dość atrakcyjne dla prezydenta Janukowycza i wystarczające do przebicia ofert prezydenta Putina, wysuwanych pod jego adresem w celu zatrzymania Ukrainy w niedźwiedzim uścisku imperium. Pieniądze na sfinansowanie tej brawurowej akcji mają dostarczyć nasi zachodni partnerzy, ponieważ „Ukraina włączona do UE to strategiczny interes Polski“.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!