W czwartek w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Radomsku odbyły się jasełka przygotowane przez podopiecznych Ośrodka Wspierania Rodziny.

Zdaniem widzów, kościół był najlepszym miejscem na tego typu przedstawienie. Stwarzał odpowiedni klimat dla zaprezentowania inscenizacji Narodzenia Pańskiego. W jasełkach brało udział kilkanaścioro dzieci z radomszczańskich świetlic środowiskowych. Młodzi aktorzy, z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię. Oprawę muzyczną, w postaci tradycyjnych polskich kolęd, przygotował Polski Związek Emerytów i Rencistów.

Widowisko wzbudziło duże zainteresowanie. Dzieci przygotowywały się do występu ponad miesiąc. Na zajęciach prowadzonych w radomszczańskich świetlicach środowiskowych młodzi aktorzy uczyli się swoich ról, przygotowywali stroje oraz niezbędne rekwizyty. - Udział w jasełkach był dla dzieciaków ogromnym przeżyciem, można to było odczuć już podczas prób - mówi Jacek Paszewski, pełniący obowiązki kierownika Ośrodka Wspierania Rodziny.

Po jasełkach podsumowano wszystkie przedsięwzięcia Ośrodka Wspierania Rodziny w Radomsku w 2008 roku. Ciekawe sprawozdanie z działalności przedstawiono w formie prezentacji multimedialnej, a następnie podziękowano za wsparcie otrzymywane od firm, instytucji i osób prywatnych. Zaraz potem odbyła się uroczystość wigilijna, na której Mikołaj rozdał ponad 130 paczek ze słodyczami.

Obecnie Ośrodek Wspierania Rodziny w Radomsku nadzoruje pracę ośmiu świetlic środowiskowych i ma pod opieką 160 podopiecznych.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!