Urodzony w Stanach Zjednoczonych francuski zawodmik Jason Lamy Chappuis zdobył złoty medal w sprincie w kombinacji norweskiej.

Srebrny medal trafił w ręce Amerykanina Johnny’ ego Spillane’ a, na najniższym stopniu podium znalazł się, dosyć niespodziewanie, młody Włoch Alessandro Pittin. Czwarty był Amerykanin Todd Lodwick.

Po konkursie skoków na małej skoczni prowadził Fin Janne Ryynaenen, drugi był Todd Lodwick, a lider Pucharu Świata - Jason Lamy Chappuis dopiero piąty i na dziesięciokilometrową trasę biegową wyruszył 46 sekund za Finem.

Na trasie wszystko się zmieniło. Do przodu wysforowała się grupa zawodników, w której byli m. in. Johnny Spillane i Anssi Koivuranta i goniący z dalekiej pozycji Bill Demong. Na kilka kilometrów przed metą od grupy oderwał się Japończyk Norihito Kobayashi, ale nie wytrzymał szybkiego tempa biegu.

Sztuka ta udała się za to Johnny’emu Spillane’owi, który prowadził, ale przed metą dał się wyprzedzić Jasonowi Lamy Chappuis. Na trzecim miejscu skutecznie finiszował Włoch Alessandro Pittin. To pierwszy medal dla Włochów w tej konkurencji. Fin Janne Ryynaenen przybiegł na 26. miejscu. Dopiero trzynasty był rodak Ryynaenena Hannu Manninen.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!