Adam Pierończyk Adam Pierończyk

Adam Pierończyk (© Archiwum Polska Press Grupa/ Maciej Drewniak)

18 kwietnia w Operze Krakowskiej ruszy Festiwal „Starszy i Młodzi, czyli jazz w Krakowie”.

W ramach tegorocznego festiwalu publiczność będzie mogła posłuchać projektów muzycznych skupionych wokół takich instrumentów jak saksofon (David Sanborn, Adam Pierończyk, młodzi artyści: Sławek Pezda, Bartłomiej Prucnal) i trąbka (Dave Douglas, Piotr Wojtasik i młody Cyprian Baszyński).

Festiwal zainauguruje swoim najnowszym projektem, mistrz saksofonu David Sanborn. Na krakowskiej scenie wystąpi także High Risk Electric Group Dava Douglasa, który wykonuje improwizacje charakteryzujące się szczególnym poszanowaniem dla instrumentów tradycyjnych. Na festiwalu swój najnowszy projekt „Feel Free” zaprezentuje Piotr Wojtasik. Z czołowym polskim trębaczem wystąpią holenderski kontrabasista Joris Teepe oraz legenda amerykańskiej awangardy, pianista Bobby Few oraz perkusista John Betsch. Najnowszy album Adama Pierończyka „Migratory Poets” któremu, na koncercie jak i na płycie, towarzyszy Anthony Joseph także zostanie zaprezentowany na krakowskim festiwalu.

Młode pokolenie będzie reprezentować PeGaPoFo – jeden z najciekawszych zespołów młodej, jazzowej awangardy. Ich muzyka jest żywiołowa i energetyczna, widać w niej także wpływy jazzu lat 60-tych. Na scenie pojawi się także NSI Quartet, krakowski kwartet założony przez młodych ale utytułowanych już muzyków.

30 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Jazzu organizatorzy festiwalu przygotowali specjalne niespodzianki dla uczestników. Warsztaty, spotkania z artystami, happeningi oraz relacja z koncertu z okazji Dnia Jazzu w Paryżu.

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal „Starszy i Młodzi, czyli jazz w Krakowie” odbył się w 2003 roku. Jego celem była prezentacja projektów muzycznych, które reprezentują różnorodne nurty i stylistyki w jazzie.

http://www.jazz.krakow.pl : program

18 kwietnia 2015, godz. 20.00, Opera Krakowska, ul. Lubicz 48
DAVID SANBORN ELECTRIC BAND

24 kwietnia 2015, godz. 20.00, Radio Kraków, al. J. Słowackiego 22
DAVE DOUGLAS HIGH RISK Electric Group

25 kwietnia 2015, godz. 20.00, Scena „Sztuka”, ul. św. Jana 6
PIOTR WOJTASIK: „Feel Free”

26 kwietnia 2015, godz. 20.00, Scena „Sztuka”, ul. św. Jana 6
ADAM PIEROŃCZYK/ MIGRATORY POETS
feat. ANTHONY JOSEPH


„MŁODA SCENA JAZZOWA”
27 kwietnia 2015, godz. 20.00, Scena „Sztuka”, ul. św. Jana 6

Premiera płyty „Świeżość”
PeGaPoFo

28 kwietnia 2015, godz. 20.00, Scena „Sztuka”, ul. św. Jana 6
NSI QUARTET

30 kwietnia 2015
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JAZZU


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!