Najbliższy weekend w Lublinie upłynie pod znakiem jazzu, za sprawą koncertów i warsztatów Jesieni Jazzowej 2011 - zagrają Ma-Do, Trifondis "Illuminations" Quartet oraz Niechęć.

Jazzowa Jesień 2011 to kolejny interesujący punkt na kulturalnej mapie Lublina. Charakterystyczną cechą tej edycji będzie wielka różnorodność, zarówno wykonawców, jak i nurtów muzycznych brawurowo łączonych w niepowtarzalne kompozycje.

Festiwal rozpoczyna sobotni (19.XI) koncert japońsko-amerykańskiego kwartetu Ma-Do, który wprawdzie jest formacją młodą, lecz skupia utytułowanych i uznanych wirtuozów: Natsuki Tamura (trąbka), Satoko Fujii (pianino), Chris Dahlgren (bas), Akira Horikoshi (perkusja). Początek koncertu o godz. 19, Sala Koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K.Lipińskiego w Lublinie, ul. Muzyczna 10.

W niedzielę (20.XI) o godz. 18.30 z powrotem do Polski zabierze nas Trifondis "Illuminations" Quartet w składzie: Maciej Trifonidis (kompozycje, saksofon, flet), Robert Żelazko (puzon), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Krzysztof Szmańda (perkusja, instrumenty perkusyjne). Miejsce: Sala Koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K.Lipińskiego w Lublinie ul. Muzyczna 10.

Tego samego dnia i w tym samym miejscu, od godziny 14 do 17, Maciej Trifonidis z zespołem, poprowadzi warsztaty muzyczne, zwieńczone pokazem warsztatatowym o godz. 18.30.

Festiwal zakończy się w poniedziałek koncertem zespołu "Niechęć" w składzie: Michał Kaczorek (perkusja), Stefan Nowakowski (bas), Rafał Błaszczak (gitara), Tomek Wielechowski (fortepian), Maciek Zwierzchowski (saksofony), Krzysztof Owczarek (projekcje). Początek godzina 19, Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5.


Więcej informacji o festiwalu, artystach i biletach:
www.lublinjazz.pl
tel. 81 536 03 16
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!