Jean-Michel Jarre zaprezentował klip do utworu "Oxygène Part 17". Pochodzi on z płyty "Oxygène 3", która ukaże się 2 grudnia.

Pierwszy album "Oxygène" miał premierę w 1976 r. Kolejne utwory z tej muzycznej serii, Jean Michel Jarre zaprezentował w 1997 r. na płycie "Oxygène 7-13". 2 grudnia ukaże się krążek "Oxygène 3".

"Oxygène 3" to dziewiętnasta studyjna płyta francuskiego artysty. Składać się będzie z siedmiu utworów i uczci 40. rocznicę wydania pierwszego albumu pod tym tytułem.

Jean Michel Jarre urodził się w 1948 r. we Francji. Jego globalny sukces rozpoczął się właśnie od płyty "Oxygène". Popularnością cieszyły się też takie wydawnictwa jak "Équinoxe", "Magnetic Fields" czy "Chronologie". Prawdopodobnie najbardziej znanym utworem mistrza muzyki elektronicznej jest "Oxygene 4".

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!