39-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego kompletnie pijany prowadził samochód. Policja namierzyła go po zgłoszeniu przez współużytkowników dróg.

Do kanonu dowcipów o kierowcach należą te, w których pijany kierowca jedzie prosto a tylko na nogach nie potrafi się utrzymać. Tak jak i ten, gdy zasnął na skrzyżowaniu. Ale życie pokazuje, że są i inne przypadki.

Wczoraj po południu, zauważono, że na skrzyżowaniu z samochodu wysiadł kierowca, który poruszał się "chwiejnym krokiem", a następnie wsiadł do auta i kontynuował podróż. Zaniepokojeni świadkowie zawiadomili policję w Dzierżoniowie. Mundurowi szybko namierzyli podejrzany pojazd i zatrzymali do kontroli.

Kierujący samochodem 39-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego był kompletnie pijany. Podczas badanie okazało się, że ma ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanego kierowcę czeka rozprawa przed sądem grodzkim i kara do 2 lat "wczasów" za kratkami.

Także wczoraj, na drodze krajowej nr 3, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z lubińskiej komendy powiatowej zatrzymali autobusu. 26-letni kierowca jechał z nadmierną prędkością. Jak się okazało jechał bez prawa jazdy, które stracił za jazdę na "podwójnym gazie". Ponadto autobus nie posiadał aktualnych badań stanu technicznego. Na szczęście jechał dopiero do Polkowic po pasażerów. Niefrasobliwemu kierowcy grozi nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!