Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSiK) w wyniku postępowania przetargowego na operatora linii kolejowej Wrocław - Trzebnica, wybrała firmę WERO-BUD z Łowicza.

Firma WERO-BUD będzie odpowiedzialna za utrzymanie infrastruktury na linii Wrocław - Trzebnica od km 1,260 do 19, 903. Infrastruktura ta jest aktualnie zarządzana przez DSiK. Operator będzie odpowiedzialny za diagnostykę nawierzchni i budowli inżynieryjnych znajdujących się na linii. Konserwację rozjazdów, torów itp. Jak również oględziny i przeglądy infrastruktury.

Sama linia kolejowa została przejęta przez Województwo Dolnośląskie od PLK pod koniec 2007 roku. Następnie rozpoczął się remont, który trwał od października 2008 do lipca 2009. Pierwszy planowy pociąg pasażerski ma wyruszyć na tę linię we wrześniu tego roku.

źródła:
rynek-kolejowy.pl
kolej.one.pl

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!